Jedenastka „Sportu” 15. kolejki ekstraklasy!

15. kolejka rozrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 14. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie

Vladan KOVACEVIĆ – nota 8. Raków Częstochowa (bramkarz)

Bramkarz Rakowa robił, co mógł, żeby zachować czyste konto. Jego koledzy z linii obrony nie pomagali mu w tym zadaniu, a mimo wszystko długo pozostawał niepokonany. To dzięki niemu Raków zremisował z Pogonią.

Marcel PIĘCZEK – nota 7. Puszcza Niepołomice (obrońca)

Jak cała defensywa z Niepołomic, grał solidnie w obronie. Jednak nie poprzestał tylko na skupieniu się na grze z tyłu. To po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego Puszcza zdobyła bramkę na 2:0.

Łukasz BEJGER – nota 7. Śląsk Wrocław (obrońca)

Defensywa Śląska nie miała łatwego zadania, gdy zespół musiał radzić sobie w „9” w ostatnich minutach spotkania. Mimo wszystko zdołała odeprzeć atak Cracovii, a Bejger niech będzie symbolem niezniszczalnej defensywy z Wrocławia.

Artur CRACIUN – nota 8. Puszcza Niepołomice (obrońca)

Mołdawski stoper zaimponował przede wszystkim swoją aktywnością w ofensywie. W pojedynkach główkowych w polu karnym rywala nie miał sobie równych i to dzięki niemu niepołomiczanie zaliczyli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Krystian GETINGER – nota 8. Stal Mielec (obrońca)

Ułożonej lewej nogi może mu pozazdrościć wielu piłkarzy ekstraklasy. Dwukrotnie w miniony weekend asystował – raz z rzutu rożnego, a raz wykonując piękne dośrodkowanie na głowę Ilji Szkurina.

Michał WALSKI – nota 7. Puszcza Niepołomice (pomocnik)

Rzadko bywa wyborem nr 1 Tomasza Tułacza do środka pola. Starcie z Wartą było dla niego dopiero trzecim występem w pierwszym składzie. Jednak praca, jaką włożył w ciągu 90 minut na boisku, powoduje, że szkoleniowiec Puszczy musi się zastanowić nad jego pozycją w zespole.

Martin REMACLE – nota 7. Korona Kielce (pomocnik)

Strzelił dość przypadkową bramkę w starciu z Jagiellonią, ale to właśnie ona pozwoliła Koronie cieszyć się z remisu przeciwko faworyzowanemu przeciwnikowi. Belg powoli się rozkręca – zdobyty gol był jego czwartym w tym sezonie.

Rafał KURZAWA – nota 7. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Niektóre z jego zagrań były na niezwykle wysokim poziomie. Zachwycał techniką oraz przeglądem pola. I choć jego występ zaliczyć można do bardzo dobrych, Pogoni i tak nie udało się wygrać.

Damian KĄDZIOR – nota 7. Piast Gliwice (napastnik)

Choć całość meczu w wykonaniu Piasta należy ocenić negatywnie, Damian Kądzior zasłużył na pochwałę. Pierwsza połowa meczu należała do niego. Zdobył gola i zaliczył asystę, czego brakowało kibicom w jego występach w tym sezonie.

Ilja SZKURIN – nota 7. Stal Mielec (napastnik)

Zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w pojedynku z Górnikiem. Jego strzał głową w drugiej połowie nie pozostawił złudzeń bramkarzowi. Ponadto przez całe spotkanie prezentował się nieźle.

Kamil GROSICKI – nota 8. Pogoń Szczecin (napastnik)

Pogoń powinna wyciągnąć więcej niż remis z meczu z Rakowem. Skrzydłowy robił wiele na boisku, harował za dwóch, a wszystko po to, żeby tylko zremisować po nieprawdopodobnej dominacji „Portowców” w starciu z mistrzem Polski.