Jedenastka „Sportu” 22. kolejki ekstraklasy!

22. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Martin CHUDY – nota 8. Górnik Zabrze (bramkarz)
Zepsuł obchody jubileuszu 100-lecia Rakowa, murując sobotniego popołudnia w Bełchatowie bramkę Górnika. Zatrzymał Ivi Lopeza. – To bezsprzecznie lider naszej obrony – chwalił słowackiego golkipera trener Marcin Brosz.

Bartosz RYMANIAK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Jeden z wielu pewnych punktów Piasta w piątkowej konfrontacji z Cracovią. Zrobił swoje na prawej obronie, a gdyby nie żółta kartka, jego nota byłaby jeszcze wyższa.

Kamil PIĄTKOWSKI – nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)
Perspektywa uczestnictwa w pierwszym w życiu zgrupowaniu dorosłej reprezentacji Polski najwyraźniej uskrzydliła 20-latka, bo zdaniem „Sportu” był on najlepszym zawodnikiem Rakowa w meczu z Górnikiem.

Michal FRYDRYCH – nota 6. Wisła Kraków (obrońca)
Czechowi nie zadrżała noga, gdy w 88 minucie podszedł do rzutu karnego, przesądzając fe facto o zwycięstwie krakowskiej Wisły z beniaminkiem z Mielca, choć w doliczonym czasie jego rozmiary – na 3:1 – zostały jeszcze poprawione.

Gerard BADIA – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
To był spektakularny come back sympatycznego Hiszpana do wyjściowego składu drużyny z Gliwic. Ta spisuje się bardzo dobrze, a z Badią była świetna. 31-latek zaliczył asysty przy golach Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka. To zdecydowanie jeszcze nie czas na piłkarską emeryturę.

Bartosz KAPUSTKA – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)
Pomocnik Legii wyróżniał się nie tylko na tle rywali z Lubina, co nie było specjalnie trudne, ale też kolegów z zespołu. Mógł zaliczyć asystę przy bramce Luquinhasa, ale to nie pasowało do koncepcji – tego dnia trafiał tylko Tomas Pekhart…

Łukasz TRAŁKA – nota 6. Warta Poznań (pomocnik)
Symbol solidności Warty, której powoli można gratulować już utrzymania. Walnie przyczynił się do objęcia prowadzenia w ważnym spotkaniu z innym beniaminkiem, tym z Bielska-Białej.

Fedor CZERNYCH – nota 8. Jagiellonia Białystok (pomocnik)
To był taki Czernych, jakiego pamiętamy z pierwszego pobytu w Białymstoku, jeszcze przed transferem do Rosji. Bez Litwina „remontada” osłabionej Jagiellonii w Poznaniu nie byłaby możliwa. Gol i asysta przy bramce Bojana Nasticia.

Makana BAKU – nota 7. Warta Poznań (pomocnik)
Jedną bramkę zdobył, szczęśliwie znajdując się na linii strzału Łukasza Trałki, a drugą wypracował, notując asystę drugiego stopnia, prowadząc Wartę do wygranej z Podbeskidziem, Niemiec z kongijskimi korzeniami to zimowy strzał w dziesiątkę poznańskiego beniaminka.

Tomas PEKHART – nota 10. Legia Warszawa (napastnik)
Hat trick klasyczny w 19 minut, a w drugiej połowie dorzucony jeszcze gol nr 4. Za występ w Lubinie od „Sportu” – nota 10/10. Czapki z głów przed napastnikiem Legii.

Dominik STECZYK – nota 7. Piast Gliwice (napastnik)
Piękny gol młodzieżowca – mierzone, przygotowane, techniczne uderzenie w górny róg bramki – przypieczętowało zwycięstwo Piasta z Cracovią.