Jedenastka „Sportu” 34. kolejki ekstraklasy!

Jedenastka „Sportu” 34. kolejki ekstraklasy! Zobacz, którzy piłkarze byli najlepsi i uzyskali od dziennikarzy „Sportu” najwyższe noty.


Kacper TOBIASZ – nota 8. Legia Warszawa (bramkarz)

Gdyby nie szereg jego ważnych interwencji, Legia przegrywałaby ze Śląskiem wyżej niż 0:1 i byłoby jej znacznie trudniej odwrócić wynik, by zakończyć ten sezon w dobrych nastrojach.

Virgil GHITA – nota 7. Cracovia (obrońca)

Głową wykończył dogranie Michała Rakoczego na 1:0, w II połowie wybił sprzed bramki piłkę po strzale Łukasza Sekulskiego. Stoper „Pasów” miał swój udział we wbiciu ostatniego gwoździa do trumny spadającego z ligi Płocka.

Lubomir SZATKA – nota 7. Lech Poznań (obrońca)

Słowak po czterech sezonach pożegnał się z „Kolejorzem” bramką pieczętującą zwycięstwo z Jagiellonią. Jego ekstraklasowy licznik w Lechu kończy się na 86 występach i 3 golach.

Rafał AUGUSTYNIAK – nota 9. Legia Warszawa (obrońca)

Rzadko zdarza się, by stoper zdobywał dwie bramki, a coś takiego przydarzyło się defensorowi Legii w spotkaniu ze Śląskiem. Był skuteczny nie tylko w polu karnym przeciwnika, ale też własnym, gdy w doliczonym czasie powstrzymał Johna Yeboaha.

Dawid BŁANIK – nota 7. Korona Kielce (pomocnik)

Sobotnie popołudnie w „Sercu Łodzi” należało do blondyna z Mikołowa. Gol, asysta – w sporej mierze dzięki niemu kibice Korony szybko mogli przestać drżeć o utrzymanie.

Radosław MURAWSKI – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)

Lider nie tylko środka pola, ale i całego Lecha w meczu z białostoczanami, którym ustępujący mistrzowie Polski zwieńczyli udany sezon i zapewnili sobie miejsce na podium. Zaliczył asystę przy trafieniu Lubomira Szatki.

Mateusz ŁĘGOWSKI – nota 8. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Najlepszy piłkarz meczu Pogoni z Radomiakiem, zwycięskim pyrrusowo, bo niepozwalającym już przegonić Lecha w walce o brąz. Strzelił gola i zaliczył asystę.

Marcin FLIS – nota 7. Stal Mielec (pomocnik)

Wykonując dalekie podanie dał pomylić się rywalowi, dzięki czemu Fryderyk Gerbowski mógł zdobyć bramkę na wagę wygranej Stali z Wartą pieczętującej utrzymanie mielczan.

Maciej ROSOŁEK – nota 7. Legia Warszawa (napastnik)

Idealnie obsłużony przez Bartosza Slisza, pokonał Rafała Leszczyńskiego i golem „do szatni” wyprowadził Legię na prowadzenie 2:1 ze Śląskiem, którego nie oddała już do ostatniego gwizdka.

Artur SOBIECH – nota 7. Lech Poznań (napastnik)

Po dwóch latach rozegrał swój ostatni mecz w Lechu i zwieńczył ten okres golem nr 6, otwierającym wynik konfrontacji z „Jagą”. Jakiś czas temu odrzucił ofertę nowego kontraktu i w wieku 33 lat poszuka jeszcze nowych wyzwań.

Kamil GROSICKI – nota 8. Pogoń Szczecin (napastnik)

Zwycięzca „Złotych Butów” naszej redakcji sezon zakończył w takim stylu, w jakim go rozgrywał. Efektownie, na miarę najlepszego piłkarza ligi. Najpierw wykorzystał karnego, potem dorzucił asystę przy bramce Łęgowskiego, torując Pogoni drogę do efektownej wygranej z Radomiakiem.


JEDENASTKA „SPORTU” 34. KOLEJKI

Tobiasz (Legia) 8
Ghita (Cracovia) 7, Szatka (Lech) 7, Augustyniak (Legia) 9
Błanik (Korona) 7, Murawski (Lech) 8, Łęgowski (Pogoń) 8, Flis (Stal) 7
Rosołek (Legia) 7, Sobiech (Lech) 7, Grosicki (Pogoń) 8


Na zdjęciu: Jedenastka „Sportu” 34. kolejki ekstraklasy nie mogła by się obejść bez Rafała Augustyniaka, bramkostrzelnego stopera.

Fot. Wojciech Dobrzynski/Legionisci.com/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.