Jedenastka „Sportu” 34. kolejki ekstraklasy!

Za nami 34. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2019/2020. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Frantiszek PLACH – nota 9. Piast Gliwice (bramkarz)
Słowaccy bramkarze mieli co robić w świetnym niedzielnym meczu Piasta ze Śląskiem. Bardzo udany występ zanotował Matusz Putnocky, ale to Frantiszek Plach zachował czyste konto, pomagając drużynie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w grupie mistrzowskiej.

Martin KONCZKOWSKI – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Solidność w tyłach, a w przodzie – dynamika i dośrodkowania dobrze ułożoną prawą nogą. To był „Konczi” w takim wydaniu, w jakim kibice w Gliwicach chcieliby go oglądać zawsze. Na deser – asysta przy bramce na wagę wygranej ze Śląskiem. Konczkowski w czasach chorzowskich obsługiwał Mariusza Stępińskiego czy Jarosława Niezgodę, a teraz „korzysta” z jego usług Piotr Parzyszek.

Jakub CZERWIŃSKI – nota 8. Piast Gliwice (obrońca)
Jeśli w starciu z tak dobrze dysponowanym i ofensywnie usposobionym rywalem, jakim w niedzielę był Śląsk, nie traci się gola, to świadczy to bardzo dobrze nie tylko o bramkarzu, ale też o szeryfie linii defensywnej, a takowym dla gliwiczan był w minionej kolejce Jakub Czerwiński.

Bartosz KOPACZ – nota 8. Zagłębie Lubin (obrońca)
Choć już od dawna wiadomo, że po sezonie przeniesie się do Gdańska, to w Lubinie niezmiennie robi swoje. Tym razem – udany występ w zwycięskim meczu z Rakowem na gorącym terenie w Bełchatowie, okraszony asystą przy bramce Lubomira Guldana.

Bohdan BUTKO – nota 7. Lech Poznań (obrońca)
Ukrainiec wypożyczony z Szachtara Donieck był pewnym punktem defensywy Lecha w sobotnim klasyku z Legią.

Kamil JÓŹWIAK – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)
Główny architekt triumfu „Kolejorza” nad liderem. Gol, asysta, kilka przebojowych akcji… Zagraniczny wyjazd jawi się w jego przypadku jako coraz naturalniejsza perspektywa.

Jakub MODER – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)
Poznańscy kibice długo kręcili z niedowierzaniem głowami, patrząc, jak kosztem Modera niezmiennie wystawiany jest Karlo Muhar. Gdy już „Modziu” do składu wskoczył, to zaczął wyrastać na pierwszoplanową postać nie tylko Lecha, ale całej ekstraklasy. W sobotę z Legią – asysta. No i ta jego umiejętność soczystych strzałów z rzutów wolnych! Przyjemnie popatrzeć.

Michał NALEPA – nota 7. Arka Gdynia (pomocnik)
Choć spodziewalibyśmy się tego raczej po Petterim Forsellu, to właśnie kapitan Arki w piątkowym meczu w Kielcach zdobył kapitalną bramkę z wolnego. Z dystansu, od poprzeczki… Nic ona gdynianom nie dała, dlatego nic dziwnego, że Nalepa po końcowym gwizdku zaapelował wręcz do Jarosława Kołakowskiego o wyciągnięcie konsekwencji wobec tych wszystkich, którzy nie byli w pełni zadeterminowani podczas walki o utrzymanie w ekstraklasie, która zakończy się fiaskiem.

Damjan BOHAR – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)
W Bełchatowie zdobył swoją bramkę nr 15 w tym ligowym sezonie. Słoweński skrzydłowy Zagłębia staje się coraz atrakcyjniejszym towarem na rynku transferowym. Ma świetny sezon, jest etatowym niemalże członkiem „jedenastki kolejki” publikowanej co wtorek przez „Sport”.

Alon TURGEMAN – nota 8. Wisła Kraków (napastnik)
Dwa gole i wywalczony rzut karny. To owoce występu snajpera z Izraela w wyjazdowym spotkaniu Wisły z ŁKS-em. Życzymy sobie, by został w ekstraklasie, ale to może nie być proste, bo okres jego wypożyczenia do Krakowa z Austrii Wiedeń wkrótce wygasa, a klauzula wykupu wpisana w dokumenty jest dla „Białej gwiazdy” nie do przeskoczenia.

Piotr PARZYSZEK – nota 7. Piast Gliwice (napastnik)
Ładnym strzałem głową przesądził o wygranej Piasta nad Śląskiem Wrocław. W tym sezonie ekstraklasy zdobył 11 bramek. Chciałby być najlepszym z Polaków. Do (zapomnianego…) Jarosława Niezgody traci 3 gole. Sporo, ale warto próbować. Może się uda.


Jedenastka „Sportu”

Plach
Konczkowski, Czerwiński, Kopacz, Butko
Jóźwiak, Moder, Nalepa, Bohar
Turgeman, Parzyszek

Komentarze