Jedenastka „Sportu” 7. kolejki ekstraklasy!

7. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Paweł LENARCIK – nota 8. Miedź Legnica (bramkarz)

Ojciec pierwszego po latach ekstraklasowego zwycięstwa Miedzi. Mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki, grze 1 zawodnika więcej, sporej liczby celnych strzałów, mnóstwa stałych fragmentów – Lechia wyjechała z Legnicy na tarczy, w czym wielka zasługa bramkarza beniaminka.

Mateusz ŻYRO – nota 8. Widzew Łódź (obrońca)

Młodszy z braci Żyrów z racji przenosin Michała do I-ligowej Wisły godnie reprezentuje ród w ekstraklasie. Świetny występ przeciwko płocczanom.

Martin KREUZRIEGLER – nota 8. Widzew Łódź (obrońca)

Nasz łódzki korespondent, red. Filipiak, właśnie jego mianował najlepszym graczem świetnego meczu między Widzewem a Wisłą Płock. Nawiązując do nazwiska Austriaka napisał, że łódzka defensywa zaryglowała się krzyżowo przed liderem.

Erik JANŻA – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Nie zdobywa zbyt wielu bramek – to dopiero jego druga na polskich boiskach – ale za to jakiej urody. Pięknym wolejem, oczywiście lewą nogą, uratował Górnikowi punkt w końcówce spotkania z Jagiellonią.

Karol DANIELAK – nota 7. Widzew Łódź (pomocnik

Człowiek, który pogrążył lidera z Płocka i uszczęśliwił 17-tysięczną łódzką publikę. Najpierw bramka, potem asysta do Bartłomieja Pawłowskiego… Ten wieczór Danielak zapamięta na długo.

Bartosz NOWAK – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Kolejny z licznego grona piłkarzy wicemistrzów Polski, którzy w niedzielę wbili wrocławian w ziemię. Asysta przy bramce Koczergina, gol po podaniu Mateusza Wdowiaka.

Szymon CZYŻ – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

Jeden z tych, który wskoczył do nieco przemeblowanej po bojach ze Slavią jedenastki Rakowa. Szansy na pewno nie zmarnował, przyczynił się do wysokiego zwycięstwa ze Śląskiem, zaliczył asystę przy trafieniu Mateusza Wdowiaka.

Władysław KOCZERGIN nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Raków błyszczał we Wrocławiu, a w Rakowie błyszczał Koczergin. Ukrainiec miał bezpośredni wkład w dwa pierwsze gole – asystował Fabianowi Piaseckiemu, a tuż po przerwie sam uderzeniem sprzed „szesnastki” trafił do siatki. To jego premierowa bramka w ekstraklasie.

Mateusz WDOWIAK – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Nawet jeśli zmarnowana sytuacja z meczu w Pradze jeszcze będzie mu się śnić nocami, to szybko udowodnił, że bez większego wpływu na ligową dyspozycję – strzelił efektownego gola podcinką, asystował Bartoszowi Nowakowi, a zagrał tylko w II połowie starcia Rakowa we Wrocławiu.

Fabian PIASECKI – nota 8. Raków Częstochowa (napastnik)

Udany powrót na stare śmieci. Wystarczył mu niespełna kwadrans, by zdobytą bramką przypomnieć o sobie kibicom we Wrocławiu, skąd tego lata trafił do Częstochowy.

Pontus ALMQVIST – nota 8. Pogoń Szczecin (napastnik)

Szwed pięknie przedstawił się szczecińskiej publice. Asystował Kamilowi Grosickiemu, strzelił gola, w 66 minucie przy gromkich brawach i wyniku 3:0 z Zagłębiem mógł opuszczać boisko.