Kolejka PHL. „Szarotki” zwiędły na „Jastorze”

Drużyna Roberta Kalabera „rozstrzelała” rywala z Nowego targu w II tercji, strzelając trzy gole w liczebnej przewadze.

Drużynie JKH bardzo zależy na utrzymaniu 2. lokaty w ligowej tabeli, bo to stawiałoby podopiecznych trenera Roberta Kalabera w „uprzywilejowanej” pozycji w Pucharze Polski. Drogą wiodącą do tego celu miało być zwycięstwo w meczu z Podhalem. Drużyna z Jastrzębia wzięła srogi rewanż za porażkę w Nowym Targu (2:3), pozbawiając rywali wszelkich złudzeń już po 40 minutach meczu.

Od początku spotkania obie drużyny narzuciły szaleńcze tempo, ale nieco korzystniej prezentowali się goście. Nie wykorzystali oni jednak dwukrotnie przewagi liczebnej, nałożoną najpierw na nadmierną liczbę graczy na lodzie, a potem na ławkę kar za przeszkadzanie powędrował Marek Hovorka. Jastrzębianie potrzebowali zaledwie 11 sekund, by takowy przywilej wykorzystać (na ławce siedział Jakub Worwa). Hovorka uderzył sprzed niebieskiej, tor lotu „gumy” zmienił Kamil Górny i krążek między parkanami Przemysława Odrobnego zatrzymał się w bramce.

Nowotarżanie najbliżsi wyrównania byli w 15 minucie, gdy grali w liczebnej przewadze, gdy Radosław Nalewajka został odesłany na ławkę kar za natarcie. Oskar Jaśkiewicz huknął z dystansu, ale trafił krążkiem w poprzeczkę!

W II tercji „Szarotki” dosłownie zostały rozstrzelane, bo gospodarze zaaplikowały rywalom z Nowego Targu aż pięć goli! Trzy z nich padły w liczebnej przewadze. Pierwszą jastrzębianie zdobyli w momencie, gdy na ławce kar odpoczywał Bartłomiej Wsół, potem Podhale zostało skarcone, gdy kolegów osłabili Oskar Jaśkiewicz i fabian Kapica. Po stracie 5. gola trener gości Andriej Gusow zmienił bramkarza – miejsce Przemysława Odrobnego między słupkami zajął Paweł Bizub.

Na otarcie łez drużynie Podhala został.. remis w ostatniej tercji. Honorowego gola dla gości strzelił Adrian Gajor, zaś festiwal strzelecki zespołu JKH zakończył po efektownej, solowej akcji Kamil Wałęga.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron KH Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

1:0 – Wróbel – Hovorka – Phillips (11:44, w przewadze), 2:0 – Jass Urbanowicz – Wałęga (22:08, w przewadze), 3:0 – Paś – Horzelski (34:18), 4:0 – Bryk – Kasperlik – Sawicki (34:51), 5:0 – Hovorka – Sawicki – Phillips (37:00, w przewadze), 6:0 – Urbanowicz – Rac (37:55, w przewadze), 6:1 – Gajor – Bepierszcz – Vachovec (50:51), 7:1 – Wałęga – Górny – Paś (55:45).

Sędziowali Michał Baca i Dawid Mazur oraz Paweł Bajon i Rafał Noworyta. Mecz bez udziału publiczności.

JKH: Nechvatal (40:01. Marek); Górny – Bryk, Kostek – Klimiczek, Horzelski – Jass, Gimiński – Michałowski (4); Kasperlik (4) – Rac – Sawicki, Phillips – Hovorka (2) – Wróbel, Urbanowicz – Wałęga – Paś, Ł. Nalewajka – Jarosz – R. Nalewajka (4). Trener Robert KALABER.

PODHALE: Odrobny (37:00. Bizub); Chaloupka – Birzins, Mrugała – Tomasik (4), Jaśkiewicz (2) – Gajor, P. Wsół – Kamieniecki; Bepierszcz – Vachovec – B. Wsół (4), Łyszczarczyk (2) – Naupauer – Pettersson, Ankudinow – F. Kapica (2) – Guzik, Bochnak – Słowakiewicz – Worwa (4). Trener Andriej GUSOW.
Kary: JKH – 16 min (2 min. tech), Podhale – 20 min (2 min. tech)

Na zdjęciu: Kamil Wałęga (w środku) zakończył festiwal strzelecki zespołu JKH w meczu z Podhalem Nowy Targ.

Wyniki pozostałych meczów kolejki

GKS TYCHY – ENERGA TORUŃ 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

1:0 – Rzeszutko – Havlik (17:25), 2:0 – Szczechura – Mroczkowski – Cichy (24:52, w przewadze), 3:0 – Dupuy – Marzec – Rzeszutko (29:56), 4:0 – Szczechura – Mroczkowski – Cichy (39:13), 4:1 – Osipow – Serguszkin – Fieofanow (39:23)

CIARKO STS SANOK – GKS KATOWICE 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

0:1 – Michalski – Wanat (3:55), 0:2 – Stoklasa – Łopuski – Zieliński (15:56), 0:3 – Fraszko – Pasiut – Krężołek (28:28), 0:4 – Krężołek – Pasiut – Andersosn (55:53), 0:5 – Kruczek – Rohtla – Nahunko (57:27).

STOCZNIOWIEC GDAŃSK – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

1:0 – Pesta (0:57), 2:0 – Stasiewicz – Vitek (19:04, w przewadze), 3:0 – Vitek (51:14).

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – COMARCH CRACOVIA 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)

0:1 – Kapica – Tiala – Nemec (9:13), 0:2 – Nemec – Kapica – Saur (10:53), 1:2 – Helenius – Kalan – Koblar (13:48), 1:3 – Tiala – Saur – Kapica (14:03, 2:3 – Helenius – Koblar (30:13), 3:3 – P. Noworyta – S. Kowalówka – Piotrowicz (31:46), 3:4 – Nejezchleb (48:30), 4:4 – Trandin – Szerbatow – Glenn (52:23, przewadze). 4:5 – Nemec – Kapica – Tiala (59:12).