Marcin Kolusz wraca do reprezentacji w roli obrońcy

Nie było go w kadrze ani też na liście rezerwowych przed krótkim, bo zaledwie tygodniowym wypadem do ośrodka przygotowań olimpijskich w fińskim Vierumaki. Jednak Marcin Kolusz przez kilka lat „etatowy” kapitan biało-czerwonych znalazł się w gronie wyjeżdżających.

– Trudno się dziwić dla mnie Marcin w tej chwili jest najlepszym obrońcą w kraju i zajął miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Bychawskiego – przekonuje selekcjoner reprezentacji, Tomasz Valtonen. – Ba, wcale nie wykluczam, że jego przyszłość będzie związana z obroną i jeżeli zajdzie tak potrzeba to wcale nie będę się zastanawiał, lecz będzie grał na tej pozycji.

Kolusz późno wszedł w sezon, bo miał operacje ścięgna Achillesa i musiał przejść kilkumiesięczną rehabilitację. W nowotarskim zespole jest problem z obrońcami w tej sytuacji Kolusz występuje na tej pozycji. To spora niespodzianka przed wyjazdem na kolejne test-mecze z TuTo Turku oraz z Keuru, czołowymi zespołami tamtejszej II ligi.

– Planowaliśmy jeszcze rozegrać mecz towarzyski z reprezentacją Chin, ale kłopoty z wizami sprawiły, że Azjaci nie pojawią się w Finlandii – mówi selekcjoner biało-czerwonych. – Niemniej nasi miejscowi rywale są na tyle wymagający, że trzeba będzie się mocno napracować, by odnieść wygraną. To będzie również okazja zobaczenia kolejnych kandydatów do reprezentacji, bo w listopadzie zobaczyłem głównie młodzież w akcji.

Oprócz kontuzjowanego Bychawskiego z wczorajszej zbiórce Janowie nie zjawił się Aron Chmilewski, który tak dobrze spisuje się w Ocelarzi Trzyniec. Jego zatrzymały obowiązki klubowe – taka jest oficjalna informacja. Jego miejsce zajął Szymon Marzec z Automatyki Gdańsk.

Pasiut
FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

 

Z kadrą do Finlandii wyjeżdżają trenerzy reprezentacji do lat 18 Artur Ślusarczyk i specjalista od szkolenia bramkarzy, Bartłomiej Nowak. Obaj będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kadry oraz zapoznać się z zajęciami fińskich młodzieżowych zespołów.

Kadrowicze wczoraj wieczorem wyjechali autokarem z Janowa do Berlina i stamtąd samolotem do Helsinek. Ze stolicy Finlnadii czeka ich jeszcze ponad godzinna podróż do Vierumaki.

 

Kadra biało-czerwonych

Bramkarze: Michael Łuba (Comarch Cracovia), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie);

Obrońcy: Bartłomiej Bychawski i Arkadiusz Kostek (obaj PGE Orlik Opole), Mateusz Bryk i Bartosz Ciura (obaj GKS Tychy), Jakub Gimiński i Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie), Oskar Jaśkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Maciej Kruczek (Comarch Cracovia), Jakub Wanacki (Tauron HK GKS Katowice);

Napastnicy: Krystian Dziubiński i Bartłomiej Neupauer (obajTatrySki Podhale Nowy Targ), Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, Filip Starzyński i Patryk Wronka (wszyscy Tauron KH GKS Katowice), Mateusz Gościński, Bartomiej Jeziorski i Filip Komorski (wszyscy GKS Tychy), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Łukasz i Radosław Nalewajkowie (obaj JKH GKS Jastrzębie), Szymon Marzec (Automatyka Gdańsk), Martin Przygodzki (PGE Orlik Opole).

 

UWAGA, CZYTELNICY!

Z powodu trudności organizacyjnych jednego z dystrybutorów prasy dziennik „Sport” nie we wszystkich dotychczasowych punktach sprzedaży będzie dostępny. Za kłopoty – mamy nadzieję, że przejściowe – naszych Czytelników przepraszamy.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ „SPORT”?

„Sport” w niezmienionym nakładzie będzie dostępny w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży Kolportera i Garmondu, w salonikach prasowych, między innymi na dworcach i stacjach benzynowych, w dużych centrach handlowych i sklepach.

 

 

Komentarze