Limit nieograniczony

Zespół też zawsze stawiany jest w ścisłym gronie kandydatów do końcowego triumfu. Tym razem optymizm fanów jest jeszcze większy, bo w znakomitej formie znajduje się Neymar. Największa gwiazda zespołu wróciła po kontuzji, a w meczach towarzyskich przed turniejem pokazała wielką klasę. Zachwycony i zaskoczony jego dyspozycją jest Tite, selekcjoner „Canarinhos”.

– Nawet w marzeniach nie sądziłem, że Neymar wróci w tak wspaniałej dyspozycji. On ma nieograniczony limit. Po prostu nie wiem, gdzie leży granica jego możliwości. Nie wiem, czy ona w ogóle istnieje – mówi tuż przed inauguracją turnieju szkoleniowiec pięciokrotnych mistrzów świata.

Brazylijczycy, pomni tego, co cztery lata temu wydarzyło się na turnieju u nich, próbują być ostrożni. Ale niespecjalnie im to wychodzi. W tamtejszych mediach trudno jest się doszukać informacji nt. niedzielnego rywala, czyli reprezentacji Szwajcarii. Pisze się przede wszystkim o ustawieniu ofensywnym zespołu. Raport z jednego z ostatnich treningów przed starciem w Rostowie nad Donem mówi o tym, że kwartet odpowiedzialny za ofensywę utworzą Neymar, Philippe Coutinho, Willian i Gabriel Jesus.

W takiej właśnie konfiguracji zagrali Brazylijczycy w ostatnim sparingu przed turniejem, w którym 3:0 pokonali Austriaków.

 

Grupa E

ROSTÓW NAD DONEM – NIEDZIELA, 17.06., GODZ. 20.00

BRAZYLIA – SZWAJCARIA
sędzia – Cesar Ramos (Meksyk)

BRAZYLIA (1-4-3-3)
1 Alisson – 14 Danilo, 3 Miranda, 2 Thiago Silva, 12 Marcelo – 15 Paulinho, 17 Fernandinho, 19 Willian – 11 Coutinho, 9 Gabriel Jesus, 10 Neymar.

SZWAJCARIA (1-4-2-3-1)
1 Sommer – 2 Lichtsteiner, 22 Schaer, 5 Akanji, 13 Rodriguez – 11 Behrami, 10 Xhaka – 23 Shaqiri, 15 Dżemaili, 14 Zuber – 9 Seferović.