Rezerwy rozmontowane

Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom. Po siedmiu latach przerwy Polonia wróciła do centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Zespół z Bytomia jest w trakcie przemian, bo w poniedziałek z pracą pożegnał się dotychczasowy trener bytomian Adam Burek. Jego miejsce zajął pełniący do tej pory funkcję asystenta Łukasz Tomczyk. 34-letni szkoleniowiec już na starcie miał przed sobą poważne wyzwanie. Wraz z zespołem pojechał do Szczecina, żeby zmierzyć się w pucharowej potyczce z rezerwami Pogoni, które na co dzień grają na czwartym szczeblu rozgrywkowym.

Polonia w tabeli II ligi zajmuje przedostatnie miejsce. W 10 meczach zdobyła zaledwie 9 punktów, dlatego wcale nie musiała być zdecydowanym faworytem czwartkowego pojedynku. Tym bardziej że trudno było spodziewać się, na co stać drugi zespół Pogoni, którego podstawą są młodzi, perspektywiczni zawodnicy.

Bytomianie nie mieli zamiaru czekać na ruch swoich przeciwników. W pierwszej połowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, dzięki czemu mogli nieco uspokoić grę. Jednak spokój ten nie trwał długo, bo kilka minut przed przerwą Eryk Mirus został pokonany z 11 metrów przez znanego z ekstraklasowych boisk Adama Frączczaka. Wynik 2:1 był niebezpieczny, dlatego drużyna dowodzona przez trenera Tomczyka nie mogła pozwolić sobie na chwilę relaksu.

Od razu po zmianie stron goście znów ruszyli do ataku. Byli na tyle skuteczni, że już w 48 minucie udało im się odbudować dwubramkową przewagę, a na listę strzelców wpisał się Dawid Wolny. Od tego momentu Polonia kontrolowała spotkanie i jeszcze dobiła swoich przeciwników w doliczonym czasie gry, gdy gola z karnego na 4:1 zdobył Dawid Krzemień.

KJ

Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom 1:4 (1:2)

0:1 – Zieliński, 21 min, 0:2 – Stefański, 36 min, 1:2 – Frączczak, 42 min (karny), 1:3 – Wolny, 48 min, 1:4 – Krzemień, 90+2 min (karny).

POGOŃ: Holewiński – Fornalik (21. Freilich), Urbaniak, Góral, Hyl – Kroczek (66. Doustali), Gołębiewski, Starzycki (66. Broniewski), Jakubczyk, Bąk (66. Chromiński) – Frączczak (76. Rutkowski). Trener Paweł CRETTI.

POLONIA: Mirus – Budzik, Bedronka, Radkiewicz (72. Piekarski), Ławrynowicz (66. Zejdler) – Stefański (72. Andrzejczak), Jopek, Ściślak, Gajda (73. Krzemień), L. Zieliński – Wolny (66. Ropski). Trener Łukasz TOMCZYK.

Sędziował Aleksander Borowski (Poznań). Żółte kartki: Fornalik, Bąk, Chromiński – Jopek, Stefański, Radkiewicz.