Makowski przy Kresowej na rok?

Wedle oficjalnego komunikatu nowych twarzy na inauguracyjnych zajęciach nie będzie. Spośród zawodników dotychczasowej kadry zabraknie jedynie Tomasza Nawotki, który leczy pękniętą kość śródstopia w Łodzi. Zawodnik doznał urazu podczas ubiegłotygodniowego treningu Legii, z której do Zagłębia jest wypożyczony. Jeśli wierzyć optymistycznym prognozom, już 1 lipca ma być w pełni sił.

Na Kresowej pojawi się dzisiaj Martin Pribula, który oczekuje na operację stawu kolanowego. Będzie również Rafał Makowski i niewykluczone, że okaże się pierwszym zawodnikiem, który podpisze nowy kontrakt z Zagłębiem. Z końcem czerwca wygasa nie tylko jego umowa z Legią, ale również okres wypożyczenia do klubu z Sosnowca. Teraz ma zostać zawodnikiem beniaminka ekstraklasy.

– Z Rafałem jesteśmy już praktycznie dogadani – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Zawodnik chce u nas zostać, my również jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie. Nowy kontrakt podpiszemy na rok.

Sosnowiczanie w środę nie wybiegną jeszcze na murawę. Spotkają się przy Kresowej o godz. 11.00, a następnie pojadą na obiekty katowickiej AWF. Tam przejdą badania wydolnościowe. Na czwartek zaplanowano drugą część badań oraz pierwsze zajęcia z piłką.

Klub planuje wzmocnić kadrę 4-5 zawodnikami. Pierwszy z nich może doczekać się angażu jeszcze w tym tygodniu. Dwóch kolejnych pojawi się lada dzień na testach.