Koniec pewnej ery. Zlatan Ibrahimović kończy karierę!

Zlatan Ibrahimović niewątpliwie zapisał się na kartach historii europejskiej piłki nożnej. Niedzielne spotkanie Milanu z Hellasem Werona okazało się więc ważne dla kibiców „Rossonerich”.


Czytaj więcej o ligach zagranicznych


Rywalizacja na San Siro nie miała znaczenia dla gospodarzy. Milan i tak miał zapewnione czwarte miejsce w lidze po wcześniejszym zwycięstwie Interu. Jedynym zespołem, który faktycznie był zainteresowany kompletem punktów był Hellas. Ten zapewniłby ekipie z Werony utrzymanie w Serie A. Ostatecznie triumfowali „Rossonerii”. Najważniejsze sceny w meczu miały jednak miejsce po jego zakończeniu.

Wówczas do kibiców wyszedł Zlatan Ibrahimović, jeden z ulubieńców trybun. 41-latek w zakończonym sezonie na murawie zameldował się jedynie 4 razy. Wszystko z powodu urazów. Mimo to zdołał zdobyć gola i zostać najstarszym strzelcem w historii Serie A. Milan w sobotę ogłosił, że umowa Ibrahimovicia z klubem nie zostanie przedłużona. Wydawało się, że Szwed będzie jeszcze kontynuował karierę w innym klubie. Od dłuższego czasu łączono go z Monzą, gdzie władzę mają Silvio Berlusconi i Adriano Galliani. Ten drugi miał namawiać Szweda na transfer.

Niedzielne wyjście Ibrahimovicia do kibiców zamknęło wszelkie spekulacje. – Żegnam się z piłką nożną, jednak nie z wami – powiedział Szwed do kibiców zgromadzonych na San Siro. W ten sposób zakończyła się pewna epoka. Ibrahimović ma na swoim koncie m.in. pięć mistrzostw Włoch (z Interem i Milanem), cztery tytuły w Francji, jedno w Hiszpanii czy dwa w Holandii, jeszcze na początku kariery. Poza tym Ibrahimović sięgnął po Superpuchar Europy i Ligę Europy. Nigdy jednak nie zdobył Ligi Mistrzów, ani nie miał sukcesu z reprezentacją, choć rozegrał w niej 122 spotkania.


Zlatan Ibrahimović żegna się z kibicami!


Fot. Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.