„Niebieskie” bezradne. Trenerowi jest wstyd

Chorzowianki przegrały w Piotrkowie Trybunalskim 16 bramkami – dwiema mniej niż w grudniu…

Ostatni w tabeli Ruch chciał zaprezentować się w Piotrkowie Trybunalskim z dobrej strony, ale poza pierwszymi minutami sobotniego meczu nic z tego nie wyszło. „Niebieskie” po raz drugi w sezonie wysoko uległy Piotrcovii, tym razem 20:36 (w grudniu 24:42).

– Jest mi bardzo wstyd za to, co pokazaliśmy. Brak słów – podsumował spotkanie trener Ruchu, Marcin Księżyk.

Chorzowianki zaczęły od prowadzenia po celnym rzucie karnym Katarzyny Wilczek, ale potem Piotrcovia rzuciła trzy bramki z rzędu, a w kolejnych minutach przyjezdne myliły się na potęgę (niecelne podania, kroki) i drużyna Krzysztofa Przybylskiego stopniowo „odjeżdżała”.

„Niebieskie” trzy razy w pierwszej połowie musiały sobie radzić w osłabieniu. Księżyk decydował się na grę bez bramkarki, ale po stratach chorzowianki były bezlitośnie karcone, a aż trzy gole rzutami przez całe boisko zdobyła bramkarka Piotrcovii Karolina Sarnecka i po pierwszej połowie było 19:11.

Przez 20 minut drugiej połowy „Niebieskie” miały olbrzymie problemy ze zdobyciem bramki – w tym okresie zaledwie dwukrotnie posyłały piłkę do siatki (zmarnowały dwa karne) i wielokrotnie nadziewały się na kontry. W 52 minucie Piotrcovia miała 18 goli przewagi – 31:13, a ostatnie minuty to już kosmetyka wyniku. Cztery rzuty z rzędu odbiła trzecia bramkarka Ruchu Wiktoria Bednarek, a 4 razy trafiła Natalia Kolonko, ale porażka 20:36 była bolesna.

Piotrcovia Piotrków Tryb. – Ruch Chorzów 36:20 (19:11)

PIOTRCOVIA:Sarnecka 3, Opelt – Płomińska, Zaleśny 2, Drażyk 5, Klonowska 4, Oreszczuk 3, Roszak 3, M. Więckowska 4, Szynkaruk 6, Charzyńska, Trawczyńska 4, Sobecka, Abramowicz 2. Kary 12 min. Trener Krzysztof PRZYBYLSKI.

RUCH:K. Gryczewska, Chojnacka, Bednarek – Jasinowska, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska, Tyszczak 2, Piotrkowska 1, Kolonko 5, Doktorczyk, Lipok 5, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 2. Kary 10 min. Trener Marcin KSIĘŻYK.