„Odpaliły” w odpowiednim momencie

Sosnowiczanki po sukcesie w Poznaniu od strefy medalowej dzieli już tylko jedno zwycięstwo. To byłby historyczny sukces!


– Jedziemy do Poznania po przynajmniej jedną wygraną – mówił przed wyjazdem na dwumecz z Eneą AZS Politechniką Marek Lesiak, prezes MB Zagłębia. Sosnowiczanki tymczasem pokusiły się o dwa zwycięstwa i już w sobotę we własnej hali mogą postawić kropkę nad „i”. Awans do czołowej czwórki byłby gigantycznym sukcesem.

– Można powiedzieć, że tak pisze się historia. Dziewczyny pokazały pełnię umiejętności. W odpowiednich momentach przejmowały kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Do końca zachowały zimną krew. Wielkie brawa dla nich, dla sztabu szkoleniowego – cieszy się szef sosnowieckiego klubu.

BM Zagłębie to „czarny koń” bieżących rozgrywek. Były słabsze momenty, gdy drużyna zmagała się z plagą kontuzji, ale w odpowiednim momencie „odpaliła”.

– Mimo przeciwności losu, mimo urazów, które nas w tym sezonie gnębiły, dziewczyny robią kapitalny wynik. Jesteśmy krok o strefy medalowej, krok od czołowej czwórki, a tym samym krok od historycznego wyniku – nie kryje ekscytacji Lesiak.

W spotkaniach w stolicy Wielkopolski motorem napędowym MB Zagłębia była Jessica January. Parząc na jej grę trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście dni temu zmagała się z kontuzją. 25 punktów, 19 zbiórek oraz 7 asyst w pierwszym meczu, triple-double (18 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst) w kolejnym – to jej dorobek. Na wysokości zdania stanęły także jej koleżanki. W sobotę 20 punktów zdobyła Miroslava Mistinova, z kolei w niedzielę double-double zaliczyła Quinn Urbaniak-Dornstauder. Swoje dorzuciła także Batabe Zempare, z dobrej strony pokazała się również Klaudia Wnorowska.

– Uff, naprawdę jestem pod dużym wrażeniem tego, czego dokonały dziewczyny, ale pamiętajmy, że to jeszcze nie koniec rywalizacji. Aby awansować nie wystarczy odnieść dwóch wygranych. One nie dają nam awansu, dlatego musimy do trzeciego meczu podejść niezwykle skoncentrowani. Chcielibyśmy zamknąć ten ćwierćfinał w trzech spotkaniach, aby nie zrobiło się nerwowo – podkreśla prezes MB Zagłębia.

Sternik klubu liczy na wsparcie sosnowieckiej publiczności. Spotkanie zaplanowane na sobotę na godz. 15.00 odbędzie się w hali przy ul. Żeromskiego, choć pojawiały się głosy, że na play off koszykarki przeniosą się do nowej Areny Sosnowiec.

– To dla nas historyczna hala, miejsce, z którym jesteśmy niesamowicie zżyci. Chcemy dokończyć w niej ten historyczny sezon. Mam nadzieję, że wywalczymy w niej awans do półfinału. Na razie nie wybiegajmy jednak w przyszłość, liczy się tylko wygrana w najbliższym meczu z drużyną z Poznania – podkreśla Lesiak.


Na zdjęciu: Klaudia Wnorowska mocno przyczyniła się do sukcesu sosnowiczanek w Poznaniu.
Fot. Marcin Bulanda/pressfocus