Liczą na doświadczenie

Tomasz Śnieg wzmacnia gliwicki zespół. Dla 34-latka to ósmy klub w ekstraklasie.


Śnieg występuje na pozycji rozgrywającego. Pochodzi z Jaworzna. Mierzy 190 cm. Ma w dorobku trzy medale mistrzostw Polski, dwa srebrne i brązowy. Wszystkie wywalczył w barwach Twardych Pierników Toruń. Dwa pierwsze w latach 2017 i 2019, brąz w 2018. Ma też na koncie triumf w Pucharze (2018) i Superpucharze Polski (2018). Ponadto grał w Polonii 2011 Warszawa, AZS Koszalin, Polpharmie Starogard Gdański, Asseco Polonii Gdynia, Czarnych Słupsk i ostatnio przez cztery sezony w PGE Spójni Stargard. W ostatnich rozgrywkach rzadko miał jednak okazję pojawiać się na parkiecie. Wprawdzie wystąpił w 30 meczach, ale średnio grał w nich niewiele ponad 9 minut. Średnio zdobywał 2,1 pkt, miał 1,1 asysty i 0,9 zbiórki.

Kontrakt Śniega ma obowiązywać sezon z opcją przedłużenia na kolejny .

Wcześniej władze gliwckiego klubu zakontraktowały: Łukasza Frąckiewicza, Aleksandra Busza, Tomasza Palmowskiego oraz jednego obcokrajowca, Kanadyjczyka Koby’ego McEwena.


Czytaj także:


Na opuszczenie Gliwic zdecydował się z kolei Mateusz Szlachetka. Młody i utalentowany rozgrywający na brak zainteresowania nie narzekał. Mówiło się, że jego nowym klubem będzie Arka Gdynia. Ostatecznie zdecydował się na beniaminka Energa Basket Ligi, Dziki Warszawa.

Dla GTK to spora strata. 24-latek w ekstraklasie gra już od kilku sezonów. Ostatni miał bardzo udany. Zagrał w 30 meczach GTK i średnio zdobywał 9 punktów, do których dokładał blisko trzy asysty oraz 2,3 zbiórki. Najlepiej zaprezentował się w spotkaniach przeciwko Anwilowi (17 punktów, miał 6 zbiórek i 4 asysty) oraz Arrivie Twardym Piernikom (15 pkt, 7 zbiórek, 5 asyst).

Szlachetka zasłynął też w koszykówce 3×3. Przed rokiem wywalczył mistrzostwo świata do lat 23, a w tym roku awansował do pierwszej kadry, z którą rywalizował na mistrzostwach świata (7 miejsce) oraz niedawno zdobył brąz w Igrzyskach Europejskich.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.