Egzotyczny nabytek

Miedź Legnica na rok zakontraktowała napastnika z Gwinei Równikowej, Ibana Salvadora.


We wtorek, 12 września, roczny kontrakt z Miedzią Legnica podpisał niespełna 28-letni (urodzony 11 grudnia 1995 roku) Gwinejczyk Ivan Salvador Edu, używający przydomka Iban. Najnowszy nabytek zielono-niebiesko-czerwonych może grać a skrzydle lub jako cofnięty napastnik, czyli na popularnej „dziesiątce”. Z klubem znad Kaczawy związał się kontraktem obowiązującym do końca czerwca przyszłego roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejnych dwanaście miesięcy.

Tylko w Hiszpanii

Iban Salvador jest piłkarzem lewonożnym, oprócz obywatelstwa Gwinei Równikowej legitymuje się hiszpańskim paszportem. Do tej pory występował wyłącznie występował w hiszpańskich klubach. Przygodę z futbolem rozpoczął w drużynie Hospitalet, z której 1 lipca 2013 roku trafił do CE L’Hospitalet. 31 lipca następnego roku przeniósł się do V. Mestalla, który za jego transfer zapłacił 80 tysięcy euro.

Potem na jego piłkarskim szlaku pojawiły się Real Valladolid, UCAM Murcia, CyD Leonesa, Celta Vigo B, CF Fuenlabrada, z której 10 lipca br. przeniósł się do zespołu AD Ceuta, jednak 1 września ich drogi rozeszły się. Na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii oraz w krajowym pucharze Iban Salvador rozegrał 276 meczów, zdobywając w nich 36 bramek i dorzucając do nich dziewięć asyst. W LaLiga2 wystąpił 122 razy, strzelając w nich 11 goli i zapisując na swoim koncie siedem asyst.

Etatowy reprezentant

Najnowszy nabytek „Miedzianki” jest etatowym reprezentantem Gwinei Równikowej. W drużynie narodowej wystąpił do tej pory w 37 meczach, strzelając w nich pięć 5 goli i dorzucając do nich dwie asysty. Przed tygodniem wystąpił w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Libią. W ubiegłym roku ze swoją reprezentacją dotarł do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki.


Czytaj także:


W Legnicy ofensywnie usposobiony piłkarz najpierw pomyślnie przeszedł testy medyczne, po czym podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. – Czuję się dobrze i jestem bardzo szczęśliwy, że związałem się z Miedzią – przyznał Iban Salvador po złożeniu autografu pod kontraktem. – To zespół, który będzie walczył o pierwsze miejsce w I lidze i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której występował w zeszłym sezonie.

Z Arką albo Odrą

Być może Gwinejczyk zadebiutuje w zespole trenera Radosława Belli w niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia. A jeżeli nie, to następną okazję będzie miał 22 września (piątek), gdy na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy zjawi się obecny lider Fortuna 1. Ligi, Odra Opole.


Na zdjęciu: Gwinejczyk Iban Salvador ma teraz strzelać bramki dla Miedzi Legnica.

Fot. miedzlegnica.eu