Pełna kontrola Pogoni

Podopieczni Kosty Runjaicia pokonali Wisłę Płock i umocnili się na pozycji wicelidera ekstraklasy.

Pogoń była zdecydowanie lepszym zespołem w pierwszej połowie. W 15 minucie dobre podanie od Luisa Maty na lewej stronie otrzymał Kacper Kozłowski. 17-latek dośrodkował piłkę prosto na głowę Adriana Bendyczaka. Napastnik Pogoni trafił z najbliższej odległości do bramki Krzysztofa Kamińskiego. Od zdobycia gola gospodarze zwolnili tempo, jednak utrzymali prowadzenie. Płocczanie nie mieli nic do powiedzenia.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła. Gospodarze w 65 minucie za sprawą uderzenia Michała Kucharczyka podwyższyli prowadzenie. Kilkanaście minuty później ładnym uderzeniem pod poprzeczkę bramkę zdobył jeszcze Adam Frączczak. Sędzia Łukasz Kuźma dopatrzył się jednak spalonego Rafała Kurzawy, który dogrywał do kapitana Pogoni. Mimo to podopieczni Kosty Runjaicia utrzymali wynik do końca spotkania i przewagę nad trzecim Rakowem do czterech punktów.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 2:0 (1:0)

1:0 – Benedyczak, 15 min (głową, asysta Kozłowski), 2:0 – Kucharczyk, 65 min (bez asysty),

POGOŃ: Stipica – Mata, Zech, Triantafyllopoulos, Bartkowski – Kucharczyk (77. Kurzawa), Kowalczyk (77. Frączczak), Dąbrowski, Kozłowski (58. Smoliński), Gorgon (67.Podstawski) – Benedyczak (46. Zachović). Trener Kosta RUNJAIĆ Rezerwowi: Bursztyn, Fornalczyk, Łasicki, Malec.

WISŁA P.: Kamiński – Tomasik, Michalski, Uryga, Garcia – Szwoch, Lagator (64. Sheridan), Adamczyk (64. Tuszyński), Lesniak, Gjertsen (56. Rasak) – Lewandowski (64. Pyrdoł). Trener Radosław SOBOLEWSKI Rezerwowi: Gradecki, Obradović, Szusznjara, Witek, Zbozień.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Asystenci Adam Kupsik (Poznań), Marek Arys (Szczecin). Czas gry: 96 min (46+50). Żółte kartki: Frączczak (87. faul)