Pewna wygrana Górnika w meczu sparingowym

W swoim drugim letnim sparingu piłkarze Górnika Zabrze wygrali z zawodnikami Puszczą Niepołomice 3:0.

W pierwszej części gry obrońca Puszczy zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Piotr Krawczyk wykorzystał jedenastkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Przed drugą połową trener Górnika wymienił cały skład. Dało to dobry efekt. W jednej z akcji Jesus Jimenez swoim strzałem nie dał szans bramkarzowi Puszczy i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Wynik meczu ustalił Kubica, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali.

Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0)

1:0  Krawczyk, 25 min (k)
2:0  Jimenez, 62 min
3:0  Kubica, 71 min

Górnik Zabrze (I połowa): Sokół – Michalski, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janża, Korbecki, Ściślak, Hajda, Baidoo, Nowak, Krawczyk

Górnik Zabrze (II połowa): Neugebauer, Pawłowski, Kubica, Cholewiak, Dadok, Manneh, Bainović, Rostkowski, Jimenez, Sobczyk Kędziora-testowany

Dobrze w swoim drugim meczu towarzyskim zaprezentowali się także zawodnicy Piasta Gliwice. Podczas zgrupowania w Arłamowie pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:0.

Mecz toczył się w trudnym warunkach. Wiał silny wiatr i padał deszcz. To nie preszkodziło jednak podopiecznym Waldemara Fornalika, którzy wszystkie swoje gole zdobyli już do przerwy.

Na zgrupowaniu nie przybywa Jakub Świerczok, który jest na urlopie po udziale w Mistrzostwach Europy.

Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

1:0 Żyro, 14 min
2:0 Vida, 24 min
3:0 Chrapek, 45 min

Piast Gliwice: Plach  (46. Szymański) – Konczkowski (46. Mokwa), Huk (46. Mosór), Czerwiński (46.Miguel Muñoz), Holúbek (63. Gendera) – Pyrka (46. Ameyaw, 71.Kirejczyk), Sokołowski (46. Kamiński, 75.Dulęba), Chrapek (46.Lipski), Tiago Alves (46. Steczyk), Vida (46. Winciersz) – Żyro (46. Toril)

Sandecja Nowy Sącz: (skład wyjściowy) Pietrzkiewicz – Basta, Sebastian Rudol, zawodnik testowany, Wawszczyk – Chmiel, Kasprzak, Piter-Bučko, Šovšić, Błanik – zawodnik testowany.