Piłkarze Rozwoju rozbili beniaminka

W 4. kolejce rozgrywek II grupy IV ligi śląskiej piłkarze Rozwoju Katowice ograli zawodników Jedności 32 Przyszowice 4:0.

Już w pierwszej połowie gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 24. minucie gola na 1:0 zdobył Robert Woźniak, który po dobrym podaniu od Piotra Barwińskiego wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie goście zaczęli śmielej atakować. Jednak w 71. Kajetan Kunka podwyższył wynik z rzutu rożnego.

Przy prowadzeniu 2:0 piłkarze Rozwoju złapali wiatr w żagle. W 79. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Woźniak. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 3:0.

W końcówce meczu pięknym technicznym strzałem z dystansu popisał się Olivier Lazar, który przypieczętował wynik rywalizacji.

Rozwój Katowice – Jedność 32 Przyszowice 4:0 (1:0)

1:0  Woźniak, 24 min
2:0  Kunka, 71 min
3:0  Woźniak, 79 min
4:0  Lazar, 90 min

Rozwój Katowice: Golik – Kunka, Barwiński, Gasz (77. Czapla) – Kaletka, Zielonka, Ciszewski (80. Wróbel), Wroza (75. Pietrowski) – Gembicki, Woźniak, Chwila (60. Lazar).
Rezerwowi: Cieślik, Skroch.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Jedność 32 Przyszowice: Szindler (10. Parchański) – Hajok, Mączko (32. Walkowski), Mnochy, Mrozek, Paszek (84. Wylężek), Pilc, Przybylski (84. Widera), Szołtysek, Tarka (84. Szczęsny) , Wawrzyniak.