PlusLiga. GKS Katowice z objawami

Sobotni mecz GKS Katowice z PGE Skrą Bełchatów został odwołany. Powodem są objawy chorobowe w ekipie siatkarzy z Katowic.


„Niezmiennie pozostajemy w kontakcie z Polską Ligą Siatkówki S.A. oraz służbami sanitarnymi i medycznymi. W najbliższych dniach będziemy informować o stanie zdrowia przedstawicieli drużyny i krokach podejmowanych przez klub” – napisano w komunikacie wydanym przez GKS.

Zespół trenera Grzegorza Słabego wrócił do rywalizacji w minioną niedzielę po przerwie spowodowanej kwarantanną. Katowiczanie rozegrali dwa wyjazdowe spotkania, z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa przegrali 1:3, z MKS Będzin wygrali 3:0.

Powodem tamtej kwarantanny były pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa u trzech osób w katowickiej ekipie. Treningi zostały zawieszone, zawodnicy musieli zostać w domach, podczas izolacji realizowali przygotowane przez trenerów plany zajęć, a trzy mecze – z Cuprum Lubin, MKS Będzin i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – odwołano.

Zaległość z będzinianami została odrobiona.


Zdziesiątkowane kluby Tauron Ligi przez wirus

Kolejne kluby poinformowały o zakażeniu koronawirusem. W Grupie Azoty Chemiku Police COVID-19 zdiagnozowano u ośmiu siatkarek i jednego z trenerów. Zespół ponownie rozpoczął kwarantannę.

Poprzednio odbył ją na początku września, tuż przed startem rozgrywek ligowych. Wówczas pozytywny wynik badań stwierdzono u jednej siatkarki, ale sanepid zalecił odosobnienie wszystkich zawodniczek i trenerów.

Trzy przypadki koronawirusa wykryto też w ŁKS Commercecon Łódź. Zaplanowany na sobotę mecz z #VolleyWrocław został odwołany.

Pozytywne wyniki

Zaplanowany na niedzielę mecz Asseco Resovia – MKS Będzin został odwołany. W rezultacie przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, czterech członków ekipy z Rzeszowa uzyskało wynik pozytywny.


Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus