Pogoń Szczecin. Doborowa trzydziestka

Wicelider PKO BP Ekstraklasy ze Szczecina w czwartek wyruszył na zgrupowanie do Belek.


Piłkarze szczecińskiej Pogoni na zgrupowanie do Belek wyruszyli w czwartek rano. Najpierw „zahaczyli” o Berlin, a ze stolicy Niemiec wylecieli samolotem do Antalyi, skąd później autokarem dotarli do Belek. Trener Kosta Runjaić zabrał do Turcji 30 zawodników. W kadrze znalazło się trzech nowych zawodników – Wahan Biczachczjan, Bartosz Klebaniuk i Kacper Kostorz, natomiast zabrakło rekonwalescentów, Alexandra Gorgona i Kacpra Smolińskiego. Do kraju „portowcy” powrócą 23 stycznia.

W trakcie 11-dniowego pobytu na Riwierze Tureckiej „Duma Pomorza” rozegra trzy mecze kontrolne. Sparingpartnerami podopiecznych Kosty Runjaicia będą: szwajcarski FC Zurich (17 stycznia, godz. 12.00), ukraińska Zoria Ługańsk (19 stycznia, godz. 15.00) oraz austriacki Rapid Wiedeń (22 stycznia, godz. 13.00).

W kadrze Pogoni znaleźli się: bramkarze: Jakub Bursztyn, Bartosz Klebaniuk, Dariusz Krzysztofek, Dante Stipica; obrońcy: Jakub Bartkowski, Igor Łasicki, Mariusz Malec, Luis Mata, Hubert Matynia, Bartłomiej Mruk, Dawid Rezaeian, Paweł Stolarski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech; pomocnicy: Wahan Biczachczjan, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas, Mariusz Fornalczyk, Kamil Grosicki, Sebastian Kowalczyk, Michał Kucharczyk, Rafał Kurzawa, Mateusz Łęgowski, Kacper Łukasiak, Jean Carlos Silva, Maciej Żurawski; napastnicy: Kacper Kostorz, Piotr Parzyszek, Aron Stasiak, Luka Zahović.

W zespole trenera Kosty Runjaicia występuje w tej chwili ośmiu obcokrajowców, reszta to Polacy. Podajmy jako ciekawostkę, że wywodzą się oni z dziesięciu województw. Żadnego przedstawiciela w „Dumie Pomorza” nie mają województwa podlaskie, podkarpackie i… pomorskie.

W obecnej kadrze „portowców” ośmiu zawodników pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Są nimi Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki, Hubert Matynia, Kacper Smoliński, Dariusz Krzysztofek, Aron Stasiak, Dawid Rezaeian i Kacper Łukasiak. Grupa zawodników ze Szczecina i regionu jest znacznie większa, ale kilku z nich przebywa aktualnie na wypożyczeniach. To szczecinianie Hubert Sadowski i Marcel Wędrychowski, a także pochodzący z Dolic Hubert Turski.

Z kolei Kryspin Szcześniak jest gorzowianinem (Gorzów Wielkopolski należy do województwa lubuskiego). Po trzech piłkarzy Pogoni pochodzi z województw kujawsko-pomorskiego i śląskiego. Ci pierwsi to Piotr Parzyszek i Maciej Żurawski (obaj urodzeni w Toruniu) oraz Mateusz Łęgowski (Brodnica), zaś drugą grupę tworzą Mariusz Fornalczyk (Bytom), Kacper Kostorz (Cieszyn) i Mariusz Malec (Chorzów).

W składzie szczecinian jest w tej chwili ośmiu obcokrajowców. Dwóch przyszło na świat w Portugalii (Luis Mata i Słoweniec Luka Zahović) oraz w Austrii (Alexander Gorgon i Benedikt Zech), a po jednym w Brazylii (Jean Carlos Silva), Armenii (Wahan Biczachczjan), Chorwacji (Dante Stipica) i Grecji (Konstantinos Triantafyllopoulos).


Na zdjęciu: Pomocnik Pogoni Brazylijczyk Jean Carlos Silva był bardzo zadowolony z wyjazdu na zgrupowanie do Turcji. Tam jest znacznie cieplej niż w Polsce…

Fot. pogonszczecin.pl