Wisła Kraków. Optymizm z niepokojem

Wisła Kraków po wygranym sparingu przygotowuje się do wylotu na zgrupowanie.


Zwycięstwo w pierwszym tegorocznym sparingu sprawiło, że kibice Wisły Kraków patrzą w przyszłość z optymizmem. W środę w Myślenicach podopieczni Adriana Guli 3:0 pokonali dziesiąty zespół słowackiej ekstraklasy MFK Tatran Liptowski Mikułasz. Bramkarze Mikołaj Biegański i Kacper Rosa zachowali czyste konto, choć trochę pracy mieli. Natomiast w ofensywie Dor Hugi, finalizując wolejem szybki atak i Nikola Kuveljić, wykorzystując prezent obrony gości przed przerwą, a także dobitka Michala Skvarki w końcówce spotkania zaprezentowali niezłą skuteczność, jak na początek roku.

Szkoleniowiec „Białej gwiazdy” miał okazję zobaczyć w akcji 22 zawodników, z których 20 zagrało po 45 minut, a tylko Kuvlejić przebywał na murawie 65 minut, bo wtedy zmienił go Hubert Sobol. Swoje debiuty w koszulce 13-krotnego mistrza Polski zanotowali sprowadzeni zimą: Sebastian Ring i Zdenek Ondrasek, który wrócił pod Wawel. Natomiast Luis Hernandez, którego transfer sfinalizowany został w przeddzień spotkania tylko przyglądał się grze nowych kolegów, a swoją okazję do występu otrzyma podczas tureckiego zgrupowania, zaplanowanego od 15 do 27 stycznia.

Szukają zawodników

– Bok i środek pomocy oraz stoper to pozycje, na które nadal szukamy zawodników – mówi trener krakowian.

– Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że zimowy rynek transferowy jest specyficzny. Jak każdy trener chciałbym mieć zawodników szybko, dlatego może coś się uda jeszcze załatwić przed wyjazdem na zgrupowanie, ale najważniejsze, że jesteśmy aktywni na rynku transferowym i robimy wszystko, żebyśmy byli jak najmocniejsi.

Bez Błaszczykowskiego

W tym kontekście pojawił się nazwisko Eniza Fazlagicia z MSK Żylina, ale Macedończykiem zainteresowane są także inne kluby, a w dodatku cena wysoka. Ponadto wszystko wskazuje na to, że do Turcji nie poleci Jakub Błaszczykowski, który jeszcze nie jest gotowy do treningów z drużyną. O pracy na pełnych obrotach nie może jeszcze mówić także Alan Uryga, ale wsiądzie do samolotu i będzie z zespołem, który liczy na jego powrót do pełni formy. Brakuje także Aschrafa El Mahdiouiego, który podczas urlopu zaraził się koronawirusem i czeka na dzień, w którym testy dadzą wynik negatywny, żeby mógł się zameldować w hotelu IC Santai Family Resort. Jest więc kilka powodów do niepokoju.

FC Zurich zamiast Honvedu

Dlatego kadra na zgrupowanie podana została w piątek, a sztab szkoleniowy ma jeszcze do zapięcia na ostatni guzik terminarz sparingów. Okazało się bowiem, że Honved Budapeszt, który 17 stycznia miał być pierwszym rywalem krakowian na tureckim zgrupowaniu, z powodu koronawirusa, odwołał przylot do miejscowości Belek.

– Miejsce Węgrów zajęli Szwajcarzy – dodaje szkoleniowiec „Białej gwiazdy”.

– Zagramy z FC Zurich. Lider Swiss Super League na zgrupowaniu w Turcji ma szeroką kadrę i spokojnie może wystawić dwa zespoły. Jeden rano zmierzy się z Pogonią Szczecin, a drugi później z nami. Natomiast dwa kolejne mecze kontrolne 21 stycznia z Banikiem Ostrawa i cztery dni później z azerskim Qarabag Agdam pozostają bez zmian.

Kadra Wisły Kraków na zgrupowanie:

  • Bramkarze: Mikołaj Biegański, Kamil Broda, Paweł Kieszek, Kacper Rosa.
  • Obrońcy: Michal Frydrych, Konrad Gruszkowski, Matej Hanousek, Paweł Koncewicz-Żyłka, Sebastian Ring, Maciej Sadlok, Dawid Szot, Serafin Szota, Alan Uryga.
  • Pomocnicy: Aschraf El Mahdioui, Dorian Gądek, Dor Hugi, Nikola Kuveljić, Mateusz Młyński, Patryk Plewka, Stefan Savić, Michal Skvarka, Piotr Starzyński, Gieorgij Żukow.
  • Napastnicy: Felicio Brown Forbes, Luis Fernandez, Jan Kliment, Zdenek Ondrasek.

Fot. Krzysztof Porebski / PressFocusKomentarze