Ćwielong poprowadził beniaminka do zwycięstwa

Wobec absencji Damiana Barona, który od lat odpowiada za wyniki zespołu z Goczałkowic, a także jest jego podstawowym obrońcą, funkcję szkoleniowca beniaminka powierzono Piotrowi Ćwielongowi.


Doświadczony i utytułowany piłkarz, posiadający licencję UEFA A, w podwójnej roli będzie występował przez około dwa miesiące. Na tyle bowiem szacowana jest nieobecność Barona.

Zawodnicy LKS-u mieli więc prawo jechać do Lubina z duszą na ramieniu, tym bardziej że rezerwy Zagłębia po dwóch meczach miały komplet punktów. W sobotę chciały pójść za ciosem i od pierwszego gwizdka ruszyły do ataku. Nie minęły 4 minuty, a zmusiły rywali do błędu, wywalczając rzut karny. Piłkę na wapnie ustawił 19-letni Błażej Czuban, który pokpił sprawę. Chcąc ośmieszyć rok młodszego Patryka Szczukę, zdecydował się na „podcinkę” i… trafił w poprzeczkę.

Lubinianie się tym nie zrazili i wkrótce dopięli swego. Kolejne niezdecydowanie goczałkowickiej defensywy wykorzystał Bartosz Zynek i płaskim uderzeniem zza „16” posłał futbolówkę do siatki. To nie załamało gości, którzy wkrótce wyrównali. Spod narożnej chorągiewki dośrodkował Piotr Ćwielong, a sprytniejszy od lubińskiej młodzieży okazał się Filip Matuszczyk.

Tym samym 22-latek odwdzięczył się za zaufanie i w pierwszym w tym sezonie meczu w podstawowym składzie strzelił premierowego gola. Krótko przed przerwą zdobył drugą bramkę, ale sędzia uznał, że asystujący mu Kamil Łączek wyszedł z piłką za linę końcową.

W II połowie goście zwarli szeregi i nie dopuszczali, by „miedziowa” młodzież im poważniej zagroziła, a w 59 min przeprowadzili akcję decydującą o drugim wyjazdowym zwycięstwie. W jej finale piłkę przejął Bartosz Marchewka, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta trafił idealne w „okienko” bliższego słupka. Gdyby podobną precyzją popisał się jego zmiennik Marcin Kozina, nie byłoby nerwowej końcówki. Ale ostatecznie „Pepe” zapisał na swoje konto zwycięski debiut.


Zagłębie II Lubin – LKS Goczałkowice 1:2 (1:1)

1:0 – Zynek, 9 min, 1:1 – Matuszczyk, 11 min, 1:2 – Marchewka, 59 min

ZAGŁĘBIE II: Kalinowski – Borkowski, Rogalski, Lepczyński, Romanski – Kizyma, Zynek, Zając (82. Mach), Czuban (46. Hanc), Bukowski (53. Laskowski) – Kłudka (75. Siga). Trener Adam BUCZEK.

LKS: Szczuka – Dragon, Szymała, Zięba, Łączek – Matuszczyk (70. Mońka), Hanzel, Jonda (75. Rączka), Furczyk (75. A. Grygier), Ćwielong – Marchewka (60. Kozina). Trener Piotr ĆWIELONG.

Sędziował Dawid Matyszczak (Kluczbork). Widzów 150.

Żółte kartki: Kizyma – A. Grygier.

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus

Komentarze