Porażka CTL Zagłębie Sosnowiec w Lublinie

Koszykarki CTL Zagłębie Sosnowiec nie poradziły sobie w wyjazdowym spotkaniu z zawodniczkami Pszczółki Polski-Cukier AZS. Sosnowiczanki przegrały 68:86.

W poprzedniej kolejce Zagłębie pokonało na swoim terenie Ślęzę Wrocław i koszykarki z Sosnowca liczyły na korzystny wynik także w kolejnym meczu. Rywalki także wygrały dotąd tylko jedno spotkanie.

Drużyna z Lublina była jednak słusznie uważana za faworyta sobotniego pojedynku. Po pierwszej kwarcie koszykarki Pszczółki prowadziły 34:13, praktycznie pieczętując sobie zwycięstwo już na początku spotkania.

W dwóch kolejnych odsłonach także grały lepiej. Zawodniczki Zagłębia wgrały jedynie czwartą kwartę, co tylko zmniejszyło rozmiary ich porażki.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15, 24:22, 9:18)

AZS UMCS: Fassina 15, O’Neill 14, Milazzo 14, Bertsch 13, Kośla 10, Poboży 8, Niedźwiedzka 5, Pavel 3, Trzeciak 2, Sklepowicz 2.

Zagłębie: January 21, Wallace 12, Stasiuk 11, Czyżewska 8, Jasnowska 5, Wojtala 5, Vucković 2, Rutkowska 2, Jasiulewicz 2, Zuziak 0.