Powrót do kędzierzyńskiego klubu

Umowę na nowy sezon podpisał Tomasz Kalembka, który występował w nim w sezonie 2018/19.


Kalembka jest wychowankiem MMKS-u Dąbrowa Górnicza. Karierę seniorską rozpoczynał w BBTS Bielsko-Biała, w którym spędził cztery lata. Potem grał w AZS nysia, GKS Katowice, z któym awansował do ekstraklasy, ZAKSIĘ, z którą wywalczył mistrzostwo i Pochar Polski, Viśle Bydgoszcz, Asseco Resovii oraz MKS-ie Będzin, z którym zaliczył spadek z elity. 30-latek bez wahania przyjął propozycję z ZAKSY.

– Trudno nie przyjść do klubowego mistrza Europy. Cieszę się, że wracam, bo pamiętam jak dobry sezon tutaj spędziłem. Szczególnie miło wspominam wszystkich ludzi, którzy tutaj pracują, sztab szkoleniowy i przede wszystkim kibiców. Cała atmosfera w Kędzierzynie-Koźlu jest wyjątkowa, bo to jest miasto żyjące siatkówką – powiedział siatkarz po podpisaniu kontraktu.

Kalembka nie boi się presji, która spoczywa na zespole. Kędzierzynianie co roku mają się bowiem bić o czołowe lokaty w kraju. – Dla ZAKSY co roku cele są podobne, wygranie wszystkiego, a więc mistrzostwa Polski, Superpucharu czy Pucharu Polski. Także ja ze swojej strony zrobię wszystko żeby pomoc osiągnąć te cele – nie kryje ambicji siatkarz.

Dodajmy, że Kalembka jest już jedenastym zawodnikiem w kadrze ZAKSY na nowe rozgrywki. Umowy przedłużyli: Kamil Semeniuk, David Smith, Aleksander Śliwka, Krzysztof Rejno, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski i Łukasz Kaczmarek. Oprócz Kalembki do klubu przyszli Wojciech Żaliński i Michał Kozlowski. Dla tego ostatniego to także powrót do ZAKSY.


Fot. Adam Starszyński/PressFocus