Silesia Rebels Katowice powalczy o złoto

W sobotę na stadionie warszawskiej Polonii najlepsze drużyny tegorocznego sezonu, Lowlanders Białystok i Silesia Rebels Katowice, zmierzą się w Polish Bowl XVIII, czyli w finale najwyższej klasy rozgrywek futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, a początek meczu zaplanowano na 16.30.


Najważniejszy mecz futbolu amerykańskiego w Polsce powraca do Warszawy po 10 latach. W 2013 roku finał rozegrany został na Stadionie Narodowym, przyciągając blisko 25 tysięcy osób.

Mniej kibiców

Tym razem frekwencja będzie znacznie mniejsza, bo trybuny obiektu przy Konwiktorskiej, gdzie swą siedzibę ma drużyna Warsaw Mets, mogą pomieścić niespełna 7 tysięcy widzów (ceny biletów wahają się od 20 do 100 złotych). W niczym to jednak nie umniejsza rangi tego wydarzenia.

Finaliści przeszli długą drogę, by móc powalczyć o najcenniejsze trofeum. Tegoroczny sezon został podzielony na 8 kolejek rundy zasadniczej, a kibice do ostatniego weekendu nie wiedzieli, które zespoły zameldują się w półfinałach. Po dramatycznej końcówce o miejsce w finale walczyli: Lowlanders Białystok, Jaguars Kąty Wrocławskie, Silesia Rebels Katowice i Warsaw Mets.

Szalona pogoń

W pierwszym półfinale zmierzyli się Lowlanders i Jaguars. Gospodarze, aktualni mistrzowie Polski, nie dali większych szans beniaminkowi PFL, wygrywając 42:7. Drugi półfinał dostarczył dużo więcej emocji. W Katowicach zmierzyli się Silesia Rebels i Mets. Początkowo wydawało się, że to goście z Warszawy wyjadą z korzystnym wynikiem, jednak po szalonej pogoni i ultraofensywnej postawie katowiczanie zwyciężyli 55:53.

Silesia Rebels

Dla Lowlanders będzie to już 5. finał i powalczą o 3. złoty medal. Rebels z kolei tak daleko jeszcze nie zaszli, choć zespół z Katowic dwukrotnie (2007, 2009) miał okazję powalczyć o mistrzostwo. Wtedy jednak występował pod nazwą Silesia Miners.

Najpierw piknik

Wydarzenie poprzedzi piknik, który rozpocznie się o 15.00 przed stadionem. Nie zabraknie food trucków, atrakcji dla najmłodszych, sklepików z gadżetami czy zawodników. Z nimi będzie można porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej o futbolu amerykańskim. W przerwie meczu wielu konkursów z wartościowymi nagrodami. Wśród patronów honorowych są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ambasada USA, Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce i miasto Warszawa.

Finał będzie można zobaczyć na kanale YouTube Polskiej Futbol Ligi.


Na zdjęciu: Dyscyplina, która za Wielką Wodą przyciąga miliony fanów, w naszym kraju dostarcza coraz większych emocji

Fot. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.