Ruch Chorzów ponownie remisuje

W meczu towarzyskim Ruch Chorzów – Stal Rzeszów rozgrywanym w Zabierzowie padł remis 1:1. Bramkę dla Ruchu zdobył Daniel Szczepan.

Sobotnie spotkanie zawodnicy Stali rozpoczęli od mocnego akcentu. W 9. minucie tego pojedynku Kacper Piątek strzelił gola głową bezradnemu w tej sytuacji Jakubowi Bieleckiemu. Zawodnicy Ruchu protestowali i przekonywali o pozycji spalonej rywala, ale sędziujący to spotkanie Sebastian Krasny orzekł, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Dopiero w końcówce meczu piłkarzom Ruchu Chorzów udało się wyrównać. Daniel Szczepan przypieczętował starania swojego zespołu dobrym uderzeniem głową i doprowadził do końcowego remisu.

Był to trzeci mecz kontrolny Ruchu Chorzów. Dwa poprzednie mecze towarzyskie także zakończyły się remisami. W meczu z rumuńskim FC Voluntari padł bezbramkowy remis. Z kolei w starciu z Hutnikiem Kraków piłkarze Ruchu zremisowali 1:1.

Przed rozpoczęciem rozgrywek beniaminek PKO Ekstraklasy ma przed sobą dwa dodatkowe mecze towarzyskie. W najbliższy piątek Ruch zmierzy się z Piastem Gliwice, a dzień później z Odrą Opole.

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)

0:1 – Kacper Piątek, 9 min.
1:1 – Daniel Szczepan, 85 min.

Ruch: (I połowa): Bielecki – Kasolik, Sadlok, Szywacz – Michalski, Szymański, Sedlak, Wójtowicz – Letniowski, Starzyński – Firlej (33 Steczyk); (II połowa): Buchalik – Szur, Baranowski, Bartolewski – Długosz, Swędrowski, Sikora, Barnowski – Foszmańczyk (79 Barański), Barański (61 Feliks) – Steczyk (61 Szczepan);
trener: Jarosław Skrobacz.

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel (46′ Gerard Bieszczad) – Paweł Oleksy, Cesar Pena (64′ Jakub Zych), Łukasz Góra (64′ Krystian Wrona), Patryk Warczak (72′ Karol Łysiak) – Bartłomiej Poczobut (72′ Jesus Diaz), Krzysztof Danielewicz (64′ Jakub Szczypek), Kacper Piątek (75′ Manolo) – Andreja Prokić (72′ zawodnik testowany), Kacper Sadłocha (46′ zawodnik testowany), Wiktor Kłos (64′ Krystian Wachowiak).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.

🥇 Ile mistrzostw Polski ma na swoim koncie Ruch Chorzów?

Ruch Chorzów to oczywiście 14-krotny mistrz Polski.

⚽ Ile sparingów rozegra jeszcze Ruch Chorzów?

Przed rozpoczęciem rozgrywek beniaminek PKO Ekstraklasy ma przed sobą dwa dodatkowe mecze towarzyskie.