PŚ w Rasnovie. Mogło być lepiej

Polska drużyna w składzie Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Kamil Stoch i Dawid Kubacki zajęła siódme miejsce w konkursie miksta na skoczni w Rasnovie.


Dzisiejszy konkurs w Rasnovie to pierwsze takie zawody od sezonu 2013/14. Wówczas zawody mikstów odbyły się w Lillehammer. Wtedy polska kadra w składzie: Joanna Szwab, Magdalena Pałasz, Maciej Kot i Kamil Stoch, zajęli ostatnie, 14. miejsce. W Rasnovie było zdecydowanie lepiej.

Po pierwszej serii biało-czerwoni zajmowali szóste miejsce. Z dobrej strony zaprezentowali się Stoch i Dawid Kubacki. W klasyfikacji indywidualnej zajmowaliby odpowiednio drugie i piąte miejsce. Anna Twardosz i Kamila Karpiel również zaprezentowały się całkiem dobrze oddając próby na odpowiednio 84 i 82 metry. Po pierwszej serii prowadziła Norwegia, przed Słowenią i Japonią.

W drugiej części konkursu było już trochę gorzej. Dobrą formę potwierdził Stoch skokiem na 95 metrów. Podobnie Anna Twardosz, która oddała próbę tylko pół metra krótszą, niż w pierwszej serii. Z kolei Kamila Karpiel w drugiej serii skoczyła tylko 75,5 metra, przez co polska drużyna spadła na siódmą pozycję. W ostatniej grupie swój wynik, podobnie jak Stoch poprawił Kubacki. Nie pomogło to jednak polskiej drużynie w awansie na wyższą pozycję. Całe zawody ukończyła na siódmym miejscu. Zwyciężyła Norwegia przed Słowenią. Na podium konkurs zakończyła Austria, która do samego końca walczyła z Japonią i ostatecznie ją pokonała.


Rasnov, HS 90 (Mikst)

1. Norwegia (968.7)
2. Słowenia (945.3)
3. Austria (924.6)
4. Japonia (920.8)
5. Niemcy (875.8)
6. Rosja (861.2)
7. POLSKA (856.9)
8. Francja (785.5)
9. Rumunia (334.3)


Fot. Rafał Rusek/Pressfocus

Komentarze