Siatkarze z Jastrzębia w finale Pucharu Polski

Dwie najlepsze drużyny PlusLigi: obrońca tytułu mistrzowskiego Jastrzębski Węgiel oraz lider rozgrywek ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowały do finału Pucharu Polski.

Na parkiecie we Wrocławiu doszło do półfinałowych niezwykle atrakcyjnych i emocjonujących potyczek. Zespół z Kędzierzyna-Koźla stracił seta w starciu z Treflem Gdańsk. Natomiast ekipa z Jastrzębia wygrała po tie-breaku z Asseco Resovią.

Siatkarze z Jastrzębia już od dłuższego czasu znajdują się w wysokiej formie i nie dają najmniejszych szans rywalom w meczach o ligowe punkty. I wydawało się, że w półfinale PP nie będą mieli problemów. W 2. setach JW grał perfekcyjnie dominując w każdym elemencie. Wysokie wygrane obu partiach nic jednak nie znaczyły.

W kolejnej odsłonie zespół z Rzeszowa wzmocnił zagrywkę, po zmianach w składzie, był znacznie skuteczniejszy w ataku. Rzeszowianie doprowadzili do remisu i o wszystkim miał zadecydować tie-break. A w nim było sporo emocji, ale dojrzałość Trevora Clevenota oraz opanowanie nerwowe jego kolegów doprowadziło do wygranej.

Finał zapowiada się niezwykle, bo zespół z Kędzierzyna-Koźle w meczu z Treflem pokazał pazur, szczególnie w ostatniej odsłonie. Finał zostanie rozegrany w niedziele o 14.45.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:14)

KĘDZIERZYN-K.: Janusz (1), Śliwka (7), Smith (9), Kaczmarek (24), , Semeniuk (12), Huber (12), Shoji (libero) oraz Kluth. Trener Gheorghe CRETU.

GDAŃSK: Kampa (2), Lipiński (15), Urbanowicz (4), Wlazły (11), Mika (14), Mordyl (7), Olenderek (libero) oraz Sasak, Łaba. Trener Michał WINIARSKI.

Sędziowali: Wojciech Maroszek (Żory) i Marek Budzik (Rybnik). Widzów 1520.

I: 9:10, 15:13, 20:14, 25:17.

II: 7:10, 9:15, 20:18, 25:21.

III: 10:9, 15:13, 19:20, 23:25.

IV: 10:6, 15:9, 20:14, 25:14.