Skra Częstochowa – Stal Rzeszów. Popis Reimana

Piłkarze Skry Częstochowa doznali pierwszej w tym roku porażki. Lepsi od nich okazali się zawodnicy Stali Rzeszów, który ograli ich 4:3.

W pierwszej połowie dosyć szybko dwa gole strzelił dla przyjezdnych doświadczony Wojciech Reiman. Pierwszy gol padł po błędach piłkarzy Skry, po której Stal wyprowadziła akcje lewym skrzydłem. Druga także padła po rajdzie lewą stroną. Tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył z rzutu karnego Kamil Wojtyra.

Wojtyra był bohaterem także na początku drugiej części meczu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości zdobył gola i doprowadził do remisu.

Ostatniego słowa w tym meczu nie powiedział jednak Reiman. Zawodnik Stali zaledwie trzy minuty późnej uderzył celnie z rzutu wolnego i dał tym samym prowadzenie swojej drużynie.

Kilku minut przed końcem spotkania Wojciech Reiman ukoronował swój występ czwartym golem. Po zablokowanym strzale piłka spadła pod jego nogi i pewnym strzałem ponownie wpisał się na listę strzelców.

Tuż przed końcem meczu trzeciego gola dla gospodarzy (drugi raz z rzutu karnego) zdobył Wojtyra.

W następnej kolejce rywalem Skry Częstochową będzie Sokół Ostróda.

Skra Częstochowa – Stal Rzeszów 3:4 (1:2)

3:4 Wojtyra, 90 min (k)

Skra Częstochowa: Biegański – Miesjasz, Nocoń, Brusiło, Gołębiowski (60′ Kazimierowicz), Napora (74′ Warnecki), Noiszewski (87′ Rogala), Wojtyra, Niedbała (46′ Klisiewicz), Sadowski, Milasius (87′ Smykowski)

Stal Rzeszów: Bieszczad – Kostkowski, Reiman, Sylwestrzak, Kotwica, Pieczara (70; Sławek), Kłos (78′ Maciejewski), Szczypek, Olejarka (84′ Szczepanek), Głowacki, Wolski