Skra w finale!

W ramach baraży o Fortuna 1. Ligę piłkarze Skry Częstochowa pokonali w meczu wyjazdowym zawodników Chojniczanki Chojnice 1:0.

Chojniczanka była faworytem tego meczu. W tabeli II-ligi zajęli trzecie miejsce i od dawna była pewna miejsca barażowego. Z kolei piłkarze Skry walczyli o miejsce w czołowej szóstce do ostatniej kolejki.

Co ciekawe, oba mecze ligowe wygrała drużyna z Częstochowy. W spotkaniu na swoim terenie zwyciężyła 1:0, a na wyjeździe 3:1.

Piłkarze Skry nie byli stroną dominującą w tym meczu, ale odgryzali się rywalom groźnymi kontratakami. W 30 minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego zdecydował się Daniel Pietrasiewicz. Bramkarz rywali był w tej sytuacji bez szans i Skra prowadziła do przerwy 1:0.

W drugiej części gry zawodnicy Chojniczanki rzucili się do odrabiania strat. Utrzymywali się znacznie dłużej przy piłce, jednak piłkarze Skry bardzo mądrze niwelowali ataki gospodarzy. Sami także mieli kilka dobrych sytuacji.

Wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się zaskakującym zwycięstwem drużyny z Częstochowy.

W drugiej parze półfinałowej (wtorek, godz. 14:30) zmierzą się Wigry Suwałki i KKS Kalisz.

Finał zostanie rozegrany 19 czerwca (sobota) o godz. 11:45.

Chojniczanka ChojniceSkra Częstochowa 0:1 (0:1)

0:1 Pietraszkiewicz, 30 min

Chojniczanka: Sokół – Mudra (84, Nowak), Grolik, Bartosiak, Grobelny – Mikołajczak, Ziętarski (65, Pląskowski), Kona (84, Czajkowski), Rakowski (77, Golański), Klichowicz – Skrzypczak (84, Napołow).

Skra: Biegański – Sadowski, Holik, Brusiło – Napora, Kazimierowicz (79, Warnecki), Noiszewski, Nocoń, Pietraszkiewicz (68, Niedbała) – Wojtyra, Klisiewicz (46, Gołębiowski).

Rywalem Skrzy Częstochowa w finale barażów będzie KKS Kalisz, który pokonał po rzutach karnych Wigry Suwałki. W regulaminowym czasie był wynik 2:2, w karnych 2:4 dla Kalisza.