Spalone podejście

Piłkarze Cariny Gubin przegrali pierwszy sparing tej zimy, ale porażka z Górnikiem Polkowice była minimalna.


Piłkarze III-ligowej Cariny Gubin przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli w poniedziałek, 9 stycznia. W zespole trenera Grzegorza Kopernickiego nie zobaczymy już czterech zawodników, którzy byli w kadrze jesienią. Z zespołu odeszli: niespełna 20-letni bramkarz Jakub banach (5 meczów w rundzie jesiennej), 22-letni obrońca Kajetan Frankowski (1 mecz), 21-letni pomocnik Konrad Grzymisławski (13 meczów, 1 gol) i 23-letni napastnik, Przemysław Siudak (5 meczów).

W sobotę Carina rozegrała pierwszy sparing tej zimy, przegrywając na wyjeździe 1:2 z II-ligowym Górnikiem Polkowice. Gole dla gospodarzy strzelili Michał Czarny (28 min, głową) i Rafał Karmelita (33 min), autorem honorowego trafienia dla Cariny był niespełna 27-letni obrońca Przemysław Haraszkiewicz w 71 minucie spotkania. W rundzie jesiennej rozegrał 12 meczów w III lidze, strzelając w nich jednego gola (ze Ślęzą Wrocław). W tej grze kontrolnej sprawdzianowi zostali poddani zawodnicy aspirujący do gry w drużynie z Gubina.

Na zakończeniu ubiegłego roku Urząd Marszałkowski przyznał Carinie dotację w wysokości 10 tysięcy złotych, która została przeznaczona na instalację piłkochwytów na bocznym boisku.


Na zdjęciu: Piłkarze Cariny Gubin (w czarnych strojach) postawili się barzdiej renomowanemu Górnikowi Polkowice.

Fot. ksgornik.eu/Jan Wierzbicki