Stal nierdzewna

Przed wtorkowym spotkaniem oba zespoły dzieliła w tabeli różnica 7. punktów, ale gospodarze mieli nadzieję na skrócenie dystansu do 4. „oczek”.

Jeszcze raz jednak okazało się, że mielczanie są bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Miedzi (wygrała ze Stalą tylko raz), która ponownie musiała obejść się smakiem.

Do dyspozycji trenera gospodarzy był już Hiszpan Omar Santana, który doznał kontuzji w pucharowej potyczce z Legią. Poza meczową kadrą znalazł się natomiast Adrian Purzycki z powodu nadmiaru żółtych kartek. Z tego samego powodu szkoleniowiec Stali Dariusz Marzec nie mógł skorzystać z usług Szymona Stasika.

Goście od początku ruszyli z animuszem i już w 2 min strzałem zza pola karnego minimalnie chybił celu Maciej Domański. W 11 min Stal objęła prowadzenie, gdy Michał Żyro – po dośrodkowaniu Mateusza Maka – strzałem głową pokonał Łukasza Załuskę.

Kilka minut później napastnik gości nie popisał się, zagrywając piłkę rękę we własnym polu karnym. Marquitos nie pomylił się z „wapna” – Jakub Wrąbel rzucił się w jeden róg bramki, a Hiszpan posłał futbolówkę w przeciwny. Michał Żyro odpłacił pięknym za nadobne w 37 min, gdy kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego po raz drugi wyprowadził mielczan na prowadzenie.

Po przerwie legniczanie próbowali zniwelować manko, ale Santana (54 min) pomylił się nieznacznie, zaś główkę Marcina Pietrowskiego (57 min) w kapitalnym stylu obronił Wrąbel. Bramkarz Stali obronił później strzał Kacpra Kostorza w sytuacji sam na sam (69 min), a 60 sekund później po podaniu Pietrowskiego Marquitos trafił w poprzeczkę!

Od 71 minuty goście grali w dziesiątkę, bo z boiska został usunięty (druga żółta kartka) stoper Mateusz Żyro. Mimo liczebnego osłabienia Stal nie dała się złamać i wywiozła z Legnicy komplet punktów.

Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)

0:1 – Michał Żyro, 11 min (głową), 1:1 – Marquitos, 15 min (karny), 1:2 – Michał Żyro, 37 min (wolny),

MIEDŹ: Załuska – Zieliński, Chrzanowski, Mijuszković, Pikk (87. Śliwa) – Marquitos, Pietrowski, Santana (78. Kort), Roman, Łukowski (90. Makuch) – Kostorz. Trener Dominik NOWAK.

STAL: Wrąbel – Bartosz, Mateusz Żyro, Bodzioch, Getinger – Domański (64. Tomasiewicz), Urbańczyk – Mateusz Mak (52. Dadok), B. Nowak, Kiełbasa – Michał Żyro (73. Bielak). Trener Dariusz MARZEC.

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Meczbezudziałupubliczności. Żółte kartki: Mijuszković – Mateusz Żyro, Marzec (trener), Getinger; czerwona kartka: Mateusz Żyro (71. druga żółta).