Suarez daje Urugwajowi trzy punkty

Najważniejszym wydarzeniem konfrontacji w Rostowie nad Donem był setny występ w narodowych barwach Luisa Suareza. Urugwajczyk uświetnił go zdobyciem bramki. W 23. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Carlos Sanchez, a mijając się z piłką błąd popełnił bramkarz rywali. Napastnik Barcelony z pięciu metrów bez trudu trafił do siatki.

Chwilę później strzałem z dystansu odpowiedzieć próbował Hattan Bahebri, ale Fernando Muslera nie dał się zaskoczyć.

Urugwaj starał się wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Podopieczni trenera Oscara Tabareza nie forsowali tempa i nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia kolejnej bramki. W 62. minucie nad poprzeczką główkował Sanchez, a w 86. strzelał Edinson Cavani.

Saudyjczykom, którzy na inaugurację ulegli Rosji aż 0:5, brakowało natomiast umiejętności by odwrócić losy meczu. W poniedziałek zagrają z Egiptem i dla obu drużyn będzie to pożegnalny występ na mundialu.

Pierwsze miejsce w grupie będzie natomiast stawką spotkania Rosja – Urugwaj. Wszystko wskazuje na to, że w 1/8 finału drużyny te wpadną na Portugalię i Hiszpanię.

Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)

1:0 – Suarez, 23 min

Sędziował: Clement Turpin (Francja). Widzów 42 678.

URUGWAJ: Muslera – Varela, Godin, Gimenez, Caceres – Sanchez (82. Nandez), Bentancur, Vecino (59. Torreira), Rodriguez (59. Laxalt) – Suarez, Cavani.

ARABIA SAUDYJSKA: Al-Owais – Al-Shahrani, Hawsawi, Al-Bulaihi, Al-Burayk – Bahebri (75. Kanoo), Otayf, Al-Faraj, Al-Jassim (44. Al-Mogahwi), Al-Dawsari – Al-Muwallad (78. Al-Sahlawi).