Święty-Ersetic w roli… zająca!

Nie 10 a 12 konkurencji zostanie ostatecznie rozegranych w sobotę w mityngu pod hasłem „Królowa sportu wraca na Stadion Śląski”, których organizatorem jest właśnie chorzowski obiekt.


Do obsady zawodów dołączyli m.in. Joanna Jóźwik i Karol Zalewski. Jóźwik – piąta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro na 800 metrów – wszelkie problemy po kontuzji ma już za sobą, i będzie chciała to udowodnić na nietypowym dystansie 600 m. Co ciekawe, jej „zającem” będzie w nim… mistrzyni Europy na 400 m Justyna Święty-Ersetic.

– Tak długiego okresu bez mityngów jeszcze w karierze nie miałam. Mam ogromny głód rywalizacji, zwykle o tej porze roku miałam już za sobą kilka zawodów, dlatego nie mogę się doczekać soboty, tym bardziej, że sezon rozpocznę na swoim ulubionym obiekcie. Trener zaplanował mi aż trzy biegi, na 100, 300 i 600 metrów, taka różnorodność dystansów w tak krótkich odstępach czasu będzie ciekawym sprawdzianem – powiedziała podopieczna Aleksandra Matusińskiego.

Zalewski, halowy rekordzista świata w sztafecie 4×400 m, pobiegnie na 300 m, a jego koledzy – Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk, na 400 m. W konkursie kuli rywalizować będą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, w młocie multimedalista igrzysk w Rio, mistrzostw świata i Europy Wojciech Nowicki, a w tyczce mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski.

Zawody – wciąż bez udziału publiczności – rozpoczną się w sobotę rozpoczną się o godzinie 14.00, będą transmitowane na facebookowym profilu śląskiego obiektu.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze