Transferowa karuzela. Kto obok? Ostatnie chwile!

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Transferowa karuzela
Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Ruch w składzie na sobotni sparing zaawizował trzech zawodników testowanych. Wszyscy zagrali w II połowie. Ustaliliśmy ich personalia. To bramkarz Maciej Styrczula z III-ligowego Podhala Nowy Targ (rocznik 2001), prawy pomocnik Tomasz Mamis z Polonii Nysa, a więc ligowego rywala chorzowian (rocznik 2002) i napastnik Michał Biskup. Łukasz Bereta już wie, kto może zostać następcą Mateusza Winciersza. Więcej w „Sporcie”


Kto obok Jakuba Czerwińskiego?
Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

To w tej chwili jedno z pytań przed powrotem do ligowych rozgrywek. W Piaście trwa rywalizacja środkowych obrońców – Piotra Malarczyka i Tomasza Huka. Przedłużenie kontraktu o trzy lata, wcześniejsze dokonania, forma i zdrowie sprawiają, że liderem całej defensywy gliwiczan, niezaprzeczalnie jest Jakub Czerwiński. Więcej w „Sporcie”


Ostatnie chwile
Fot. twitter.com/Rakow1921

Już w następny weekend wróci do nas polska ekstraklasa. Kluby w minionym tygodniu miały więc ostatnie chwile na w miarę spokojne zakontraktowania kolejnych nowych piłkarzy. Hitem był oczywiście w końcu potwierdzony rekordowy transfer Rakowa Częstochowa, który za 350 tysięcy euro (niecałe 1,6 mln złotych) wykupił klauzulę odstępnego zawartą w kontrakcie wciąż 16-letniego Iwo Kaczmarskiego z Korony Kielce. Więcej o transferach ekstraklasy w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu:
  • Po meczu sparingowym z AS Trencin we wtorek, tym razem zabrzanom przyszło zagrać z najlepszym zespołem za południową granicą. W poprzednim sezonie Slovan zdobył przecież na Słowacji dublet, mistrzostwo i puchar, jest też liderem rozgrywek Fortuna Liga
  • Piłkarze Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrali z Lewskim Sofia w Chorwacji, a następnie udali się w drogę powrotną do Polski
  • Daniel Pik w ostatniej akcji sparingu z MSK Żylina zapewnił Cracovii zwycięstwo i dał sygnał trenerowi Probierzowi, że na krakowską młodzież można liczyć
  • Tyszanie w pierwszym sparingu pokazali się z dobrej strony i zadowoleni wyjeżdżają na zgrupowanie do Ustronia
  • „Maja” i „Peszkin” zakręcili bytomską młodzieżą. Nie brakowało emocji na rozgrywanym w Miechowicach sparingu między wiceliderem III ligi a najpopularniejszym w Polsce przedstawicielem „okręgówki”
  • Boks. Gwiazdą gali w Lublinie był mistrz świata, Rosjanin Gleb Bakszi, który bezdyskusyjnie pokonał Litwina Vitatutasa Balsisa
  • Piłka ręczna. Po zasłużonej porażce z Węgrami 26:30 biało-czerwonych zabraknie w najlepszej „ósemce” mundialu w Egipcie. Wygrana z Niemcami byłaby miłym pożegnaniem.

Foto główne: twitter.com/ruchchorzow1920

Komentarze