Tyszanie walczą o podium!

Co prawda w pierwszych dwóch kwadransach – nieco sennych – większą ochotę do gry przejawiali opolanie, ale potem GKS wywiązał się z roli faworyta. Jak to zwykle bywa, znów do jego czołowych postaci należał Łukasz Grzeszczyk. W 34. minucie kapitan dośrodkował z rzutu rożnego, a głową Mateusza Kuchtę pokonał Kamil Zapolnik. W 56. minucie z kolei do asysty dorzucił trafienie – bez trudu skierował z bliska piłkę do „pustaka” po świetnym, płaskim dograniu Dawida Abramowicza z lewej flanki. Wynik ustalił Jakub Vojtusz, na raty wygrywając pojedynek z Kuchtą. Dla Słowaka było to premierowe trafienie na stadionie w Tychach.

Dla Odry była to druga porażka w drugim meczu pod wodzą Mariusza Rumaka. Opolanie walczą też o inne cele, nie rezygnując z premii za wysokie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, dlatego łącznie w ich składzie pojawiło się trzech młodzieżowców, a czwarty, Filip Żagiel, wszedł na boisko z ławki. GKS z kolei po tej wygranej wciąż zachował szansę na ukończenie sezonu nawet na podium pierwszoligowej tabeli. Do trzeciej Chojniczanki traci tylko punkt. Sezon drużyna Ryszarda Tarasiewicza zakończy za tydzień, wyjazdowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec.

GKS Tychy – Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0 – Zapolnik, 34 min (głową, asysta Grzeszczyk), 2:0 – Grzeszczyk, 56 min (asysta Abramowicz), 3:0 – Vojtusz, 79 min (bez asysty)

GKS: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Daniel, Bernhardt (69. Biegański) – Zapolnik, Grzeszczyk, Kaczmarczyk (87.  K. Piątek) – Vojtusz (82. Mańka). Trener Ryszard TARASIEWICZ.
ODRA: Kuchta – Trznadel (36. Żagiel), Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Brusiło, Wepa, Habusta, Czyżycki (79. Gancarczyk), Mikinicz (60. Skrzypczak) – Maćczak. Trener Mariusz RUMAK.
Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Widzów 4252.