Ukraina mistrzem świata!

Bohaterem ostatniego meczu, kończącego trzytygodniowy turniej, był Władysław Supriaha. W ataku ukraińskiej jedenastki zastąpił dzisiaj Danyło Sikana, najskuteczniejszego strzelca drużyny, i dwa razy wpisał się na listę strzelców!

To jednak Koreańczycy prowadzili. Bramkę w pierwszych minutach z jedenastki zdobył jeden z najlepszych piłkarzy turnieju Lee Kang-in. Potem Ukraińcy przejęli inicjatywę. W ich zespole pierwsze skrzypce grał Serhij Buletsa. To jednak Supriaha trafiał do siatki. W 34 minucie wykazał najwięcej sprytu w polu karnym rywala, a po przerwie wykorzystał świetne podanie najlepszego prawego obrońcy na tegorocznym młodzieżowym mundialu Jukyma Konoplii. Koreańczycy swoją okazję mieli w 70 minucie, ale po dośrodkowaniu Lee Kang-in z rożnego, świetną interwencją, po uderzeniu głową Lee Jaeik, popisał się Andrij Łunin. Piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę. W końcówce kropkę nad „i” postawił Heorhij Citaiszwili. Przebiegł z piłką 60 metrów i celnym strzałem umieścił pikę w siatce. To była jedna z najładniejszych akcji mistrzostw i świetne podsumowanie udanego, młodzieżowego mundialu w Polsce.

Mecz, mimo duchoty i gorąca toczony był w bardzo szybkim tempie, a ponad 16 tys. kibiców na trybunach nie mogło się nudzić. Po raz czwarty z rzędu w MMŚ triumfował zespół z Europy. Wcześniej w 2013 roku wygrywała Francja, w 2015 Serbia, a dwa lata temu Anglia. Spotkanie, w towarzystwie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oglądał szef FIFA Gianni Infantino.

Ukraina – Korea Południowa 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – Lee Kang-in, 5 min (z karnego), 1:1 – Supriaha, 34 min, 2:1 – Supriaha, 53 min, 3:1 – Citaiszwili, 89 min

UKRAINA: Łunin – Konoplia, Safronow, Bondar, Beskorowajny, Kornijenko – Citaiszwili, Chachłow (57. Czech), Dryszliuk, Buletsa (88. Kaszczuk) – Supriaha (63. Sikan). Trener Ołeksandr Petrakow.

KOREA POŁUDNIOWA: G.Y Lee – Hwang, J.I. Lee , J.S. Lee, H.W. Kim, J. Choi 980 K.H Lee)– J.M. Kim, K.I. Lee, S. Kim (46. Um), Y.W. Cho (63. Jeon) – Oh. Trener Chung Jungyong.

Sędziował Ismali Elfath (USA). Widzów: 16344. Żółte kartki: Konoplia – H.W. Kim, J.I. Lee, Oh.