Mało goli

W dwóch sparingach na obozie w Opalenicy Cracovia strzela mało goli. Na razie tylko raz trafiła do siatki. W sparingu z Wartą Poznań (1:1) wyręczył ją Miguel Luis.

W kolejnym meczu kontrolnym „Pasy” zagrały w składzie, który w 70-80 procentach powinien być ustawieniem na pierwszy ligowy mecz ze Stalą Mielec. Krakowianie nadal testują 17-letniego Franciszka Dziewickiego z Escoli Varsovia. Dopiero we wtorek ma zagrać Michał Rakoczy.

Z pola karnego

W meczu sąsiadów w tabeli ekstraklasy poprzedniego sezonu siódma Cracovia miała optyczną przewagę nad ósmą Wartą, ale niewiele z niej wynikało. Strzały były zbyt lekkie, by zaskoczyć Adriana Lisa, a dośrodkowania z bocznych sektorów rzadko kiedy trafiały do adresata. Dla „Zielonych” był to pierwszy z dwóch sparingów zaplanowanych na sobotę, później zagrali jeszcze z Chrobrym Głogów. Mocniejszy skład objął prowadzenie w 20 minucie, gdy Stefan Savić, były zawodnik Wisły Kraków, zyskał piłkę po zablokowanym uderzeniu Jakuba Kiełba. Austriak pokonał Lukasa Hrosso płaskim strzałem z pola karnego. Piłka musnęła jeszcze nogi jednego z obrońców i zaskoczyła słowackiego bramkarza.

Upał dawał się we znaki obu drużynom, ale „Pasy” przycisnęły po przerwie i wyrównały dziesięć minut po powrocie na boisko. Na prawą stronę zszedł Takuto Oshima, wbiegł z piłką w „szesnastkę” i wycofał do Patryka Makucha. Napastnik nie trafił dobrze po podaniu Japończyka, ale nabił stojącego za nim Miguela Luisa. Portugalczyk nie zdążył zareagować i zaliczył samobója.

Oszczędzanie Rakoczego

Trener Jacek Zieliński nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Jakub Myszor jest po operacji kostki i nie pojechał na zgrupowanie. Do zajęć z drużyną ma wrócić po 12 lipca, kiedy zespół będzie kontynuował przygotowania w Cracovia Training Center w Rącznej. Mathias Hebo Rasmussen znalazł się w kadrze, ale nie ma co liczyć, że będzie gotowy na inaugurację. W zimie miał operowane ścięgno Achillesa i ostatnio pojechał do Poznania na konsultację lekarza, który wykonywał zabieg. – Wszystko wygląda dobrze, jeszcze chwilę musi się wstrzymać z mocniejszymi treningami. Myślę, że w ciągu miesiąca będzie gotowy do podjęcia rywalizacji – mówi szkoleniowiec.

W trzech letnich sparingach ani minuty nie zagrali Paweł Jaroszyński i Michał Rakoczy. – Paweł ma lekki uraz zwyrodnieniowy okolic stawu biodrowego. Potrzeba paru dni na wyciszenie tego – poinformował szkoleniowiec. Lewy obrońca w tym tygodniu ma rozpocząć treningi z drużyną. Z kolei ofensywny pomocnik dochodzi do siebie po kontuzji odniesionej w czasie czerwcowego zgrupowania reprezentacji, na które Fernando Santos zaprosił wyróżniających się młodych graczy, przede wszystkim z ekstraklasy. – Oszczędzamy go. Michał zagra we wtorkowym sparingu z Mladą Boleslav – zapowiada Zieliński.

Na zdjęciu: W sparingach Cracovia strzela mało goli. W dwóch meczach w Opalenicy piłkarze Jacka Zielińskiego strzelili jednego gola z wyraźną pomocą przeciwnika.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.