Warta Poznań – Wisła Kraków. Blada gwiazda

Drużyna trenera Piotra Tworka odniosła pierwsze zwycięstwo na „własnym” stadionie.

Pełniący honory gospodarza beniaminek z Poznania nie mógł gorzej „wejść w mecz”. Już w 9. minucie po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rzutu rożnego na 7. metrze najwyżej wyskoczył Adi Mehremić i głową wpakował piłkę do siatki. Nie zrażeni takim obrotem sprawy podopieczni trenera Piotra Tworka ruszyli do ataku i w 26. minucie mieli wymarzoną okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Michal Frydrych dostał piłką w rękę i arbiter bez wahania podyktował rzut karny dla Warty. Łukasz Trałka pokpił jednak sprawę i z „wapna” posłał futbolówkę „Panu Bogu w okno”. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i goście byli w komfortowej sytuacji.

Nokautujący cios spadł na piłkarzy „Białej gwiazdy” zaraz na początku II połowy. Jan Grzesik i Mateusz Czyżycki rozklepali obrońców przeciwnika i pierwszy z wymienionych strzałem z ostrego kąta zaskoczył Mateusza Lisa. Przed upływem godziny bramkarz Wisły po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Gospodarze przeprowadzili kapitalną kontrę prawą flanką, Grzesik zagrał piłkę płasko przed bramkę rywali, ta trochę szczęśliwie znalazła się pod nogami Mateusza Kuziemskiego, który z 5. metrów czubkiem buta wepchnął ją do bramki.

Podopieczni Artura Skowronka powinni zdobyć wyrównującego gola w 68 minucie. Po znakomitym podaniu Łukasza Burligi w znakomitej sytuacji znalazł się Chuca, lecz nie trafił w światło bramki Warty! Beniaminek do końca nie dał się już zaskoczyć, dzięki czemu odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym boisku, czyli w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta Poznań – Wisła Kraków 2:1 (0:1)

0:1 – Mehremić, 9 min (głową, asysta Abramowicz), 1:1 – Grzesik, 47 min (asysta Czyżycki), 2:1 – Kuzimski, 59 min (asysta Grzesik),

WARTA: Bielica – Grzesik, Kieliba, Iwanow. Kuzdra – Trałka, A. Laskowski – Kiełb, Czyżycki, Jakóbowski – Kuzimski. Trener Piotr TWOREK. Rezerwowi: A. Lis, Przybylak, Handzlik, Szmyt, Smykowski.

WISŁA: M. Lis – Burliga, Frydrych, Mehremić, Abramowicz – Plewka, Kuveljić (73. Basha), Chuca (73. Żukow) – Carlos Silva (80. Buksa), Savić (60. Yeboah) – Brown Forbes (80. Beciraj). Trener Artur SKOWRONEK. Rezerwowi: Buchalik, Boguski, Hoyo-Kowalski, Szot.

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Asystenci: Marcin Boniek (Bydgoszcz) i Jakub Winkler (Toruń). Mecz bez udziału publiczności. Czas gry 95 min (46+49). Żółte kartki: Grzesik (30. faul), A. Laskowski (63. faul) – Savić (45+1. faul), Basha (85. faul).

Piłkarz meczu Jan GRZESIK.

Na zdjęciu: Obrońca Jan Grzesik miał największy udział w pierwszym zwycięstwie Warty „u siebie”.