Warta Poznań wypunktowała Górnika

Kiepskie świąteczne nastroje w Zabrzu… „Górnicy” nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z beniaminkiem z Poznania przegrywając 1:2.

W dzisiejszym spotkaniu piłkarze z Zabrza zagrali w okolicznościowych strojach. Stylistyką nawiązywały one do tych, w których Górnik debiutował w ekstraklasie w marcu 1956 roku. W swoim pierwszym historycznym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej „górnicy” pokonali Ruch Chorzów 3:1. Dziś nie było tak dobrze…

Od początku to Warta dyktowała warunki na boisku i prowadziła do przerwy 1:0. Martina Chudego po składnej zespołowej akcji pokonał Jan Grzesik. Zabrzanom nic nie wychodziło, a pierwszą połowę zakończyli bez celnego uderzenia.

Drugą połowę „górnicy” zaczęli z podwójną zmianą, na boisku za Aleksandra Paluszka i Michała Rostkowskiego pojawili się Piotr Krawczyk oraz Daniel Ściślak, ale niewiele to dało, bo w 50 minucie było już 2:0 dla „Warciarzy”. Tym razem w zamieszaniu podbramkowym najwięcej opanowania wykazał Mateusz Kupczak i uderzeniem tuż przy słupku zaskoczył bramkarza Górnika Martina Chudego. W chwilę później zabrzanie mogli już przegrywać trzema bramkami, ale piłka po strzale Macieja Żurawskiego wylądowała na słupku.

Kiedy wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte na desperacji strzał z ponad 25 m zdecydował się Jesus Jimenez i kapitalnym trafieniem zaskoczył Adriana Lisa w bramce „Zielonych”. Od tego momentu, to zabrzanie dyktowali warunki na boisku, ale zabrakło konkretów pod bramką gości i to ostatecznie Warta wygrała odnosząc swoje piąte wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Obie drużyny na koncie mają teraz po 32 pkt.

Górnik Zabrze – Warta Poznań 1-2 (0-1)

Bramki: 0:1 Grzesik (31), 0:2 Kupczak (50.), 1:2 Jimenez (69.)

Górnik: Chudy – Wiśniewski, Paluszek (46. Krawczyk), Gryszkiewicz – Rostkowski (46. Ściślak), Procházka (67. Pawłowski), Kubica, Janża – Manneh (79. Nowak) – Jimenez, Boakye (79. Sobczyk). Terener Marcin Brosz.
Rezerwowi: Neugebauer – Michalski, Koj, Wojtuszek, Pawłowski, Nowak, Ściślak, Krawczyk, Sobczyk.

Warta: Lis – Kuzdra, Ławniczak, Ivanov, Kiełb – Trałka, Kupczak – Grzesik (75. Rodríguez Ruiz), Żurawski (75. Czyżycki), Baku – Kuzimski (90. Jaroch). Trener Piotr Tworek
Rezerwowi: Bielica – Czyżycki, Rodríguez Ruiz, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Sopoćko, Nawrocki.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Manneh, Wiśniewski, Gryszkiewicz  – Górnik.