Derby Mazowsza dla Wisły

Po dobrym meczu zespół z Płocka wygrywa u siebie z Legią 2:1. Bohaterem meczu z dwoma asystami Rafał Wolski.

Po kilkunastu minutach na listę strzelców mógł się wpisać Mateusz Lewandowski, ale z kilku metrów po dynamicznej akcji „nafciarzy” przestrzelił. Młody napastnik tylko złapał się za głowę. Starała się i atakowała też Legia, więc spotkanie było szybkie, a akcje przenosiła się spod jednego pola karnego na drugie. W 25 minucie mocno zza pola karnego uderzał Martin Szulek, ale piłka ponownie przeleciała nad bramką strzeżoną przez Kacpra Tobiasza. Potem jednak więcej było złośliwości i żółtych kartek pokazywanych przez prowadzącego mecz Krzysztofa Jakubika niż składnych akcji. W tej sytuacji na przerwę oba zespoły schodziły z zerowym kontem bramkowym, choć w końcówce po dobrym dośrodkowaniu Rafała Wolskiego o mało co głową nie trafił Jakub Rzeźniczak. Płocczanie mieli sytuacje, ale brakowało im celnych strzałów.

Tak było do 56 minuty, kiedy składna i poprzedzona kilkunastoma podaniami akcja zespołu Wisły została uwieńczona upragnionym golem. Najlepszy na murawie Wolski kapitalnie wrzucił w pole karne, a tam Lewandowski celnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi „Wojskowych”. To była, koronkowa akcja zespołu prowadzonego przez Pavola Stano. Kilka minut później było już jedna 1:1, bo z jedenastki, po faulu Szulka na Mladenoviciu trafił Carlitos. Zaraz potem Hiszpan ponownie mógł zaskoczyć Krzysztofa Kamińskiego, ale tym razem górą był bramkarz „nafciarzy”. Tak jak kilka minut później, kiedy popisał się znakomitą interwencją, broniąc piłkę bitą głową przez Blaża Kramera z kilku metrów. To była interwencja kolejki! Że niewykorzystane sytuacje się mszczą, legioniści przekonali się w 73 minucie, kiedy do siatki trafił inny rezerwowy w piątkowym meczu Łukasz Sekulski. Znakomicie podawał oczywiście Wolski. To było zagranie na centymetry pomocnika zespołu z Płocka! Wisła wygrywa 2:1 na koncie ma 24 punkty i jest wiceliderem ekstraklasy.

Wisła Płock – Legia Warszawa 2:1 (0:0)

1:0 – Lewandowski, 56 min, 1:1 – Carlitos, 62 min (karny), 2:1 – Sekulski, 73 min

WISŁA: Kamiński – Szulek (79. Drapiński), Rzeźniczak, Chrzanowski, Krywociuk – Davo (74. Warchoł), Furman, Rasak (59. Pawlak), Szwoch (74. Lesniak), Wolski – Lewandowski (59. Sekulski). Trener Pavol STANO.

LEGIA: Tobiasz – Johansson (82. Baku), Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski (63. Kapustka), Josue, Slisz (90+1. Muci), Mladenović – Carlitos, Rosołek (63. Kramer). Trener Kosta RUNJAIĆ.

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 4100. Żółta kartka: Szwoch, Lesniak – Josue, Rosołek, Baku, Mladenović.