Z Piasta Żmigród do słowackiej ekstraklasy?

Trzech piłkarzy III-ligowego Piasta Żmigród przebywa na testach w klubach wyżej notowanych.


Tuż po zakończeniu rundy jesiennej w III lidze rozpoczął się okres testów w klubach piłkarskich z całej Polski. W drużynie Piasta Żmigród skautom innych zespołów wpadło w oko trzech zawodników. Od 1 grudnia w II-ligowym GKS-ie Bełchatów przebywają 24-letni pomocnik Tobiasz Jarczak (16 meczów, 3 gole) oraz jego rówieśnik, również pomocnik, Marcin Gołębiowski. Tam trenują pod okiem Kamila Sochy, który odszedł z Piasta dwie kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej. Ich sprawdziany potrwają do niedzieli, 5 grudnia.

Bardzo ciekawy kierunek obrał 21-letni napastnik Daniel Stanclik, który 30 listopada rozpoczął sprawdziany w słowackiej drużynie ekstraklasowej, MKF Tatran Liptovsky Mikulasz. Wychowanek BKS-u Stali Bielsko-Biała w rundzie jesiennej w 17. spotkaniach zdobył 10 bramek i znajduje się na podium klasyfikacji strzelców III ligi. Lepsi od niego są tylko Piotr Stępień (Ślęza Wrocław) – 12 bramek i Patryk Kusztal (Zagłębie II Lubin) – 11 goli. Stanclik na Słowacji będzie przebywał do soboty.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że obecny snajper Piasta Żmigród w III lidze debiutował w barwach rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pierwszy mecz rozegrał 3 kwietnia 2016 roku z LKS-em Czaniec (1:0), czyli 12 dni po ukończeniu 16. roku życia! W sezonie 2019/2020 występował w III-ligowym KKS-ie 1925 Kalisz (12 meczów, 1 gol), a w ubiegłym zakładał już koszulkę Piasta (36 meczów, 11 goli).

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie szkoleniowcem zespołu ze Żmigrodu w rundzie wiosennej. W dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej drużynę prowadził asystent trenera Sochy, Mateusz Żytko.


Na zdjęciu: Najlepszy snajper Piasta Żmigród Daniel Stanclik (w środku, w zielonym stroju) szuka szczęścia na Słowacji.

Fot.facebook.com/mkspiastzmigrod/Marcin Folmer

Komentarze