Zagłębie w ekstraklasie!

Jedyna bramka padła na początku spotkania. Goście wyprowadzili popisową kontrę. Tomasz Nowak zgrał piłkę do Szymona Lewickiego, a ten świetnym prostopadłym podaniem wypuścił w bój Alexandre Cristovao. Szybki piłkarz z Angoli wygrał pojedynek biegowy z Gracjanem Komarnickim i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Nikołaja Bankowa.

Drużyna prowadzona przez Dariusza Dudka miała potem kilka innych świetnych bramkowych okazji, ale do siatki nie udało się trafić ani ponownie Cristovao, ani Nowakowi, Banasiakowi czy Lewickiemu.
Wygrana sosnowiczan, już szósta kolejna, przy jednoczesnej klęsce Chojniczanki w meczu z Miedzą w Legnicy oznacza, że już za kilka tygodni Zagłębie ponownie zagra w ekstraklasie!

Smutek za to w Chorzowie, bo Ruch, po raz pierwszy w swojej historii zagra na ledwie trzecim poziomie rozgrywkowym. Warto dodać, że mecz przy Cichej obejrzało ponad 7 tys. kibiców, w tym ponad 500 osobowa grupa fanów Zagłębia. „Ekstraklasa jest już nasza!” – cieszyli się przyjezdni.

 

Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

0:1 – Cristovao, 13 min

Ruch: Bankow – Komarnicki (46. Sikora), Kulejewski, Małkowski, Hołownia – Walski (69. Balicki), Urbańczyk – Kowalski, Bogusz, Mello (36. Nowakowski) – Majewski

Zagłębie: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Puchacz – Rzonca, Babiarz (69. Milewski) – Christovao (87. Sanogo), Nowak, Banasiak (63. Wrzesiński) – Lewicki

Kartki:   74. Kowalski, 90+2. Małkowski – 35. Christovao, 45+2. Puchacz, 90+4. Kudła, 90+5. Nowak