Ze śrubami w nodze. Jedna „wpadka”. Zwycięzcą jest Michniewicz

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Ze śrubami w nodze
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Jeżeli ktoś myśli, że bycie zawodowym piłkarzem to same przyjemności, przykład Norberta Wojtuszka pokazuje, że często bywa inaczej. Młody zawodnik pojawił się w górniczym klubie latem 2020 roku i w pierwszym sezonie wystąpił 14 razy, a w obecnym zaledwie 8. Okazji do wybiegnięcia na boisko pochodzący z Krakowa piłkarz miałby pewnie więcej, ale na początku listopada, podczas wyjazdowego meczu z Radomiakiem, doznał paskudnej kontuzji. Więcej w „Sporcie”


Jedna „wpadka”
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Piłkarzy wrocławskiego Śląska już w piątek, 1 kwietnia, czeka nie lada wyzwanie i nie jest to bynajmniej żart primaaprilisowy. Podopieczni trenera Piotra Tworka, którzy walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, zmierza się bowiem z nie ukrywającym mistrzowskich aspiracji Lechem Poznań. Więcej w „Sporcie”


Zwycięzcą jest Michniewicz
Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus

– Zapytam krótko: czy ten epizod z Sousą był potrzebny? Nie, nie był. Oddaję wielkość Michniewiczowi i gratuluję mu z głębi serca serdecznie. Ale gdyby nie nastąpiła zmiana trenera, to we wtorek wieczorem na Stadionie Śląskim tę radość mógł przeżywać Jurek Brzęczek. Gorzej reprezentacja by nie zagrała. W każdym razie na pewno zwycięzcą jest Michniewicz – mówi Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji, medalistą MŚ z 1982 roku. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w czwartkowym wydaniu „Sportu”:
  • Czesław Michniewicz całujący trawę po ostatnim gwizdku barażu ze Szwedami, a następnie siadający na ławce rezerwowych, ściągający okulary i ze łzami w oczach oglądający, jak reprezentacja fetuje awans na mundial – to obrazki, które na zawsze przejdą do historii polskiej piłki i Stadionu Śląskiego.
  • Pierwszy raz od 10 lat jeden z liderów kadry rozpoczął ważny mecz wśród rezerwowych. Krychowiak z roli zmiennika wywiązał się znakomicie, odgrywając jedną z głównych ról w kluczowej akcji barażu ze Szwecją. – Czuliśmy, że to nasz mecz – powtarzał.
  • Niezmierne rozczarowanie i pewien szok – to emocje, jakie towarzyszyły szwedzkiej reprezentacji oraz tamtejszym mediom po porażce z Polakami.
  • Portugalia pokonała Macedonię Północną i awansowała na mundial. Cristiano Ronaldo ofiarował swoją koszulkę mamie.
  • Dwa punkty w dwóch marcowych spotkaniach zdobył zespół Macieja Stolarczyka. Wszystko wskazuje na to, że zamknął sobie tym samym drogę na młodzieżowe mistrzostwa Europy
  • Zawiercianie potrzebują tylko punktu, by zakończyć fazę zasadniczą na czwartym miejscu.
  • Za zawodnikami BBTS-u piekielnie trudny tydzień. Mogą być jednak usatysfakcjonowani.

Fot. PressFocus