Żużel. Czas zmian

W piątek w składzie ROW-u Rybnik szansę debiutu otrzyma brytyjski talent.


Z racji słabnącej formy swojego zespołu, trener ROW-u Marek Cieślak zdecydował się na zmiany. Już w poprzednim tygodniu wymienił Przemysława Gierę na Błażeja Wypiora, jednak ta rotacja nie przyniosła wiele dobrego. Tym razem w meczu z Unią Tarnów, na pozycji juniora obok Mateusza Tudzieża zobaczymy Kacpra Tkocza, który ledwie kilka tygodni temu zdał egzamin na licencję „Ż”.

Oprócz 16-latka w awizowanym składzie znalazło się miejsce dla Leona Flinta. Brytyjczyk jeszcze nie miał okazji zmagać się w polskich rozgrywkach, więc spotkanie z tarnowianami, którzy do tej pory nie zdobyli choćby punktu, jest dobrym momentem na przetestowanie jego możliwości. W lidze angielskiej radzi sobie całkiem nieźle, dlatego w Rybniku mają nadzieję, że wpłynie pozytywnie na wyniki zespołu.

Możliwe, że nowego zawodnika zobaczą również kibice z Bydgoszczy. Z racji kontuzji Davida Bellego oraz Grzegorza Zengoty Polonia potrzebowała wzmocnień. Dlatego wypożyczono Daniela Jeleniewskiego z Krosna. Zawodnik w tym sezonie szybko wypadł ze składu Wilków, ale na zapleczu ekstraligi jest w stanie dodać do rezultatu zespołu kilka punktów.


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus

Komentarze