Żużel. Postraszą lidera?

Prowadząca w tabeli z kompletem punktów Betard Sparta Wrocław na inaugurację 9. kolejki ekstraligi podejmie ZooLeszcz GKM Grudziądz. Przed tygodniem sprawił sensację pokonując mistrza kraju z Lublina.


Zaskoczeniem była nie tylko pierwsza w sezonie wygrana grudziądzan, ale też jej rozmiary. Zwycięstwo różnicą 22 „oczek” sprawiło, że do nich powędrował też punkt bonusowy. Do sukcesu poprowadził GKM 46-letni Nicki Pedersen. Duński weteran, który w Polsce jeździ już ponad 20 lat i zwiedził wiele klubów, nigdy nie był zawodnikiem klubu z Wrocławia.

W 2007 roku wygrał natomiast na Stadionie Olimpijski zawody Grand Prix. O kolejną sensację będzie gościom bardzo trudno, bo wrocławianie prezentują równą i skuteczną formę, krocząc w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. Mają komplet 14 punktów i o 10 wyprzedzają broniący tytułu zespół z Lublina.

Platinum Motor za wpadkę w Grudziądzu postara się zrehabilitować przed swoimi kibicami w niedzielnym spotkaniu z piątym w tabeli z dorobkiem sześciu punktów For Nature Solutions Apatorem Toruń. W dwóch pozostałych meczach tej serii mająca także 10 pkt ebut.pl Stal Gorzów podejmie w piątkowy wieczór zamykające tabelę Cellfast Wilki Krosno, a w niedzielę czwarty Tauron Włókniarz Częstochowa zmierzy się z szóstą i mającą dwa punkty mniej Fogo Unią Leszno.


PGE Ekstraliga

Piątek, 9 czerwca

WROCŁAW: Betard Sparta – ZooLeszcz GKM Grudziądz, 18.00

GORZÓW: ebut.pl Stal – Cellfast Wilki Krosno, 20.30

Niedziela, 11 czerwca

CZĘSTOCHOWA: Tauron Włókniarz – Fogo Unia Leszno, 16.30

LUBLIN: Platinum Motor – For Nature Solutions Apator Toruń, 19.15

I liga

Sobota, 10 czerwca

ŁÓDŹ H. Skrzydlewska Orzeł – ROW Rybnik, 16.30

Niedziela, 11 czerwca

OSTRÓW: Arged Malesa – Enea Falubaz Zielona Góra, 14.00

LANSHUT: Trans MF Devils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, 14.00

POZNAŃ: InvestHousePlus PSŻ – Abramczyk Polonia Bydgoszcz, 14.00


Fot. Marcin Karczewski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.