Zwycięstwo przed zgrupowaniem

W sparingu z Decorem Bełk w zespole Pniówka 74 Pawłowice wystąpili dwaj nowi obrońcy – Marek Krotofil i Jakub Kasperowicz.

W środę o godzinie 19.30 Pniówek 74 Pawłowice na boisku w Nieboczowach mierzył się w meczu kontrolnym z liderem grupy II czwartej ligi śląskiej, Decorem Bełk. Spotkanie zakończyło się wygraną trzecioligowca 3:1, dla którego gole strzelili: Dawid Hanzel (11 min. z rzutu karnego), Grzegorz Glapka (40 min.) i Kamil Herman (44 min), honorowego gola dla Decoru zdobył w 78 minucie Bartosz Kaczor.

Rzut karny dla ekipy z Pawłowic wywalczył Herman, faulowany w „16” drużyny z Bełku, potem dwa młodzi piłkarze zespołu trenera Grzegorza Łukasika wykorzystali sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali, asysty poszły na konto Dawida Weisa i Tomasza Musioła.

W zespole Pniówka po raz pierwszy pokazali się dwaj obrońcy – 19-letni Jakub Kasperowicz oraz 32-letni Marek Krotofil. Ten pierwszy zostanie wypożyczony z I-ligowego GKS-u Jastrzębie, natomiast drugi przed kilkoma dniami odszedł z Polonii Bytom (transfer jest w trakcie załatwiania), ale kojarzony jest przede wszystkim z ROW-em Rybnik, w którym grał przez dziesięć lat! W zespole trenera Grzegorza Łukasika tym razem zabrakło kapitana zespołu Szymona Ciuberka (kłopoty z żebrami), Mateusza Szatkowskiego i Piotra Trąda. Odnotujmy jeszcze tylko, że niespełna 21-letni obrońca Szymon Kuś (jesienią wystąpił w 13. meczach) został wypożyczony do IV-ligowej Spójni Landek.

W najbliższą sobotę, 12 lutego, o godzinie 9.30 Pniówek wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Kleszczowa. Trzecioligowiec zamieszka w kompleksie „SOLPARK”, piłkarze z Pawłowic będą korzystali między innymi z boiska z podgrzewaną murawą, które posiada certyfikat FIFA2, siłowni, hali sportowej i sali konferencyjnej. Pierwszy dzień obozu zespół z Górnego Śląska rozpocznie od obiadu, potem będzie chwila relaksu, po czym zawodnicy będą trenowali na boisku. Natomiast po spożyciu kolacji sztab szkoleniowy zaprosi piłkarzy do siłowni. W trakcie pobytu na obozie podopieczni trenera Grzegorza Łukasika rozegrają dwa mecze kontrolne – we wtorek, 15 lutego, zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zaś w piątek (18 lutego) z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Pniówek 74 Pawłowice – KS Decor Bełk 3:1 (3:0)

1:0 – Hanzel, 11 min (karny), 2:0 – Glapka, 40 min, 3:0 – Herman, 44 min, 3:1 – Kaczor, 78 min.

PNIÓWEK (I połowa:) Gocyk – Kasperowicz, Płowucha, Pacholski, Krotofil – Glapka, Musioł, Spratek, Weis – Herman, Hanzel. II połowa: Zapała – Glenc, Płowucha, Fulianty, Krotofil – Glapka, Musiolik, Morcinek, zawodnik testowany – Wiciński, Herman. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: Piłkarze Pniówka po ostatnim sparingu z Decorem Bełk mogli być zadowoleni.