Zobacz
Do góry

Niepokonana „Kleo” broni pasa

26 października na gali Tymex Boxing Promotion – „B.ILO Boxing Night” w Lublinie mistrzyni świata WBO w wadze superpiórkowej Ewa Brodnicka (15 zw. – 2 KO) po raz pierwszy będzie broniła mistrzostwa świata World Boxing Organization.

Sięgnęła po nie w kwietniu tego roku po zwycięstwie w Częstochowie nad Kanadyjką Sarah Pucek. Wcześniej Polka była zawodową mistrzynią Europy w wadze lekkiej. 34-letnia Brodnicka, nosząca przydomek „Kleo”, ma za sobą kilkuletnie występy w boksie olimpijskim; zdobywała medale mistrzostw Polski i Unii Europejskiej. Na zawodowym ringu debiutowała w 2013 roku, jej szkoleniowcami są Gus Curren i Jakub Chycki, z którymi do walki z Bell przygotowywała się na Florydzie.

Polka w pierwszej obronie pasa zmierzy się z pochodzącą z Port Elizabeth w RPA Nozipho Bell (8 zw. – 3 KO, 1 por., 1 rem.). – Mam krótszy staż bokserski, nigdy nie rywalizowałam poza RPA, ale wiem wszystko o Ewie Brodnickiej i chcę odebrać jej pas mistrzyni świata. Od prawie pięciu lat nie przegrałam żadnego pojedynku, a boksowałam z bardzo mocnymi rodaczkami. Dlatego propozycja boksowania o pas WBO nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Po prostu doceniono moje dotychczasowe osiągnięcia – powiedziała Afrykanerka.

W Lublinie wystąpią również inni zawodnicy Tymeksu, m.in. Łukasz Maciec, Mateusz Rzadkosz i Kamil Bodzioch. Wśród profesjonalistów zadebiutują urodzeni w Atenach bracia Maksymilian i Stanisław Gibadło oraz Rafał Pląder. Dwaj ostatni są zawodowymi żołnierzami.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w boks

 • Boks. Dobre wieści dla Głowackiego

  Niedawno World Boxing Organization w odpowiedzi na protest po walce Krzysztofa Głowackiego (31 zw. - 19 KO), 2 por.) z Łotyszem...

  awa13 lipca 2019
 • Boks. Wytrzyma tę presję

  iodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego, jest pewny, że jego podopieczny jest w najlepszej formie przed pojedynkiem z Mairisem Briedisem.

  Andrzej Wasik15 czerwca 2019
 • Boks. Wojna to złe słowo

  Wczoraj Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Rydze.

  awa13 czerwca 2019
 • Boks. Z tymczasowego pełnoprawny

  To była tylko formalność i federacja World Boxing Organizaton właśnie jej dopełniła. Ponieważ posiadacz jej mistrzowskiego tytułu w junior ciężkiej, Ukrainiec...

  awa9 czerwca 2019
 • Kownacki: Sercem można wygrać z każdym

  - Idziemy z Ruizem swoimi drogami, ale faktycznie sporo nas łączy – mówi Adam Kownacki, najwyżej klasyfikowany Polak w wadze ciężkiej.

  PAP8 czerwca 2019
 • Szpilka kłóci się z promotorem

  Artur Szpilka potrafi zaskakiwać. Nawet swojego promotora. Konflikt toczy się w mediach społecznościowych.

  awa5 czerwca 2019
 • Będzie krew i emocje

  W sobotę w Jeleniej Górze Ewa Brodnicka po raz trzeci będzie broniła pasa mistrzyni świata WBO w superpiórkowej.

  awa25 maja 2019
 • Turniej im. Stamma – rywalizacja Polskiego z Durkaczem

  Rozpoczynający się w poniedziałek turniej im. Feliksa Stamma będzie jednym z ostatnich sprawdzianów polskich bokserów przed Igrzyskami Europejskimi. Najciekawiej zapowiada się...

  PAP28 kwietnia 2019
 • Bokser Mariusz Cendrowski: wierzę, że jeszcze stanę w ringu

  Od wypadku samochodowego w 2016 roku Mariusz Cendrowski jest sparaliżowany od pasa w dół. Bokser się nie poddaje i wierzy, że...

  PAP24 kwietnia 2019