15. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 15. kolejka ekstraklasy sezonu 2023/2024. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i będą pod napięciem!


15. kolejka ekstraklasy pod napięciem


Trudny los

pod napięciem
Fot. Lukasz Laskowski / PressFocus

Sympatia kibiców zawsze jest po stronie maluczkich, ale w tym sezonie beniaminkowie ekstraklasy przędą naprawdę cienko. Jak zauważył w wywiadzie dla „Sportu” prezes Ruchu Seweryn Siemianowski, z 41 dotychczasowych ligowych gier trio beniaminków wygrało… pięć razy, w tym dwukrotnie było to w starciach między sobą, kiedy Ruch ograł ŁKS (na zdjęciu), a Puszcza łodzian. Także teraz jedenastki z Niepołomic, z Łodzi i Chorzowa, kolejno w starciach w piątek z Wartą, w sobotę z Piastem i w poniedziałek z Radomiakiem łatwo mieć nie będą…


Na cenzurowanym

pod napięciem
Fot. Michal Kosc / PressFocus

O swoją pracę walczy trener Stali Kamil Kiereś (na zdjęciu). Po ostatniej klęsce w Białymstoku kibice jedenastki z Mielca na klubowym budynku „stalówki” wywiesili transparent: „Kiereś won!”. Sytuacji na pewno nie poprawiła wymęczona wygrana w pucharze w środę z trzecioligową Garbarnią Kraków po ledwie dogrywce. Wszystko poprawiłoby niedzielne zwycięstwo na swoich śmieciach z Górnikiem, ale czy tak będzie? Zabrzanie ostatnio wygrywają przecież spotkanie za spotkaniem.


Zła seria

pod napięciem
Fot. Tomasz Folta / PressFocus

Cracovia dobrze zaczęła sezon, bo od dwóch zwycięstw i dwóch remisów. „Pasy” były w czołówce, ale teraz są w zupełnie innych nastrojach. Jeśli wziąć pod uwagę tabelę ekstraklasy od początku października, to za krakowskim zespołem tylko trójka beniaminków. Drużynie Jacka Zielińskiego nie udało się wygrać czterech kolejnych gier, a po raz ostatni triumfowała pod koniec września w starciu ze słabiutkim ŁKS. Czy teraz ze Śląskiem zła seria zostanie przełamana?


Na zdjęciu: Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i z pewnością będą pod napięciem!
Fot. Marta Badowska / PressFocus