33. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 33. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i będą pod napięciem!


Sagan” ratownik

Fot 1 wisla-plock.pl

Takie rzeczy tylko w naszej ekstraklasie. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek władze Wisły Płock zwolniły Pavola Stano, a zatrudniły w roli ratownika Marka Saganowskiego (na zdjęciu). Ten były świetny napastnik – 100 goli w ekstraklasie, w tym kilka dla klubu z Płocka w sezonie 2000/01 – w wieku 44 lat zadebiutuje w ekstraklasie w roli trenera w arcyważnym meczem z nowym mistrzem Polski, Rakowem. Czy jego misja szkoleniowca-ratownika powiedzie się? Część odpowiedzi na to pytanie poznamy już za kilkadziesiąt godzin.


Zagrają w meczu przyjaźni?

Fot. Mateusz Porzucek/Pressfocus.pl

Śląsk Wrocław – jak płocczanie – zaangażowany jest w walkę o pozostanie w ekstraklasie. Ostatnia wygraną z Wisłą 3:1 u siebie mocno podniosła morale drużyny z Dolnego Śląska, a rzut oka na tabelę wskazuje, że na kilka dni przed końcem rozgrywek sytuacja drużyny trenera Jacka Magiery nie jest już tak tragiczna, jak jeszcze tydzień temu. Teraz przed Śląskiem mecz przyjaźni z sąsiednią i zdegradowaną już z ligi Miedzią Legnica. Oba kluby i kibice darzą się sympatią, ale jak będzie na boisku, przekonamy się w niedzielne wczesne popołudnie. Póki co wszyscy dopisują już wrocławianom trzy „oczka”.


Gra o podium

pod napięciem
Fot. Paweł Jaskółka/ Pressfocus.pl

Na szczycie tabeli trwa walka o to, która z dwóch drużyn: Pogoń czy Lech znajdzie się na pudle ekstraklasy. Na razie lepsi są szczecinianie. Lech dziś wieczorem gra z walczącą wciąż z brzytwą na szyi Koroną w Kielcach. Łatwo nie będzie, ale „Kolejorz” i trener John van den Brom (na zdjęciu) muszą wygrać, jeżeli chcą zdobyć medal. Po ćwierćfinale w Lidze Konferencji Europy warto by zakończyć rozgrywki choć z brązowym medalem. O to teraz walczy ubiegłoroczny mistrz Polski i doświadczony holenderski szkoleniowiec.


Foto główne: Lukasz Sobala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.